MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün seçme ofisi açıldı

Malatya’birlikte 2 Teşrinievvel’da yapılması planlanan Tecim ve Sanayi Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin canlı ve ayrımsız olmayı hak ettiğini belirterek, “Bu kent üzere var gücümle çalışacağıma saraka veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası’nın 2 Ilk Teşrin 2022 Ahzüita haset yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklayan İşadamı M. Akif Baştürk, seçme bürosunu açarak çalışmalara cevvaliyet verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında gösterişli katılımla gerçekleşen açım töreninde mütekellim Komutan Adayı Baştürk, “Tığ birlikte yürüyeceğiz. Gelişigüzel çözeceğiz. Gelişigüzel kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Tecim ve Endüstri Odası alt kurul seçimlerine haddinden fazla bir iki ayrımsız süre kaldığını tamlayan MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu intihap öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde henüz dallı güllü aynı Malatya için biz varız dedik. Bu karar topyekün, ait olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye cebin duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’bile 30 iri şehirden biri olan ve kayısı kadar bire bir dünya markası ekstra ürünü olan Malatya’nın ülke ihracatında ciddi ayrımsız karşılığın olması gerektiğini anlatım eden Baştürk, “Ama değil maatteessüf. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, vakit kaybetmeden ve vakit kaybetmeden yüzdelik 0,2. Yani binde 2. Onun dahi yüzdelik 80’i kayısıdan oluşuyor. Bile ihracatımız farklı illere kıyasla herhangi bir güzeşte yıl geriliyor.” İfadelerine meydan verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 itmam, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 ikmal artırmasına rağmen Malatya’nın hoppadak ihracatını 1,5 bitirme artırabildiğini de dile getiren Baştürk, “Bunu birlikte kayısı üreticilerimize borçluyuz. Yine, eş şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla dubara edildiği genişlik fazla dış satım fail 1000 firma arasında Malatya yemeden içmeden 1 firmaya ehil. Oysa 2010 yılına büyüklüğünde 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Yemeden Içmeden bu birlikte taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Tezelden yanı başımız da Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını da görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın kullanılmamış bire bir vizyonu türe ettiğinin altını çizen Başbuğ Adayı Baştürk, “Bu şehir bölgemizin reis şehridir. Bu site ruhlu ve benzeri olmayı doğruluk ediyor. Bu site yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin ticaret ve sanayisi amacıyla ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini yolmak zorunda, hep buna çiğin vermeli. Tığ birlikte yürüyeceğiz. Birlikte çözeceğiz. Birlikte kazanacağız. Birlikte yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını de anlatım eden Baştürk, “Hakeza bir günde buraya kadar gelip coşkumuza ortak olmanızdan belde, hepinizin yüreğine ve ayaklarına keyif diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Uran Odası komisyon seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Konuşulacak haddinden fazla konu, söylenecek çok meze var, amma antlaşma istişare zamanı değil. Bu kent üzere kolları sıvayıp sahaya düşkünlük, iş, edinim ve başarma zamanı. Hazirun önünde çokça net bayram veriyorum. Bu şehir üzere var gücümle çalışacağıma saraka veriyorum. Malatya’nın saygıdeğer tecim erbabı dostlarımızı 2 Ekim 2022’üstelik yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi yeğleme edeceklerinde gelişigüzel diri Malatya’yı mensur edeceğimize inancım tamdır” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: