Muğla İl Müftülüğü marifetiyle bala şenliği düzenlendi

Muğla İl Müftülüğü himayesinde Menteşe, Ula, Yatağan İlçe Müftülükleri, İlim Ifşa Cemiyeti Muğla Şubesi, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü, Cahillik Merkezi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Menteşe Belediyeleri ve Danimarka Roskilde şehrinden iyicil bire bir vatandaşın katkıları ile Bala Şenliği düzenlendi.

Yaz Kur’an Kurslarında eğitim bilimi gören çocuklara müteveccih Muğla Kışla Parkı’nda düzenlenen şenliğe; Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, Muğla İl Müftü Yardımcıları Duyma Özbakış ve Erkan Saral, İlim Ifşa Cemiyeti Muğla Büro Başkanı Ayhan Balcı, Menteşe, Yatağan, Ula İlçe Müftülüğü personeli, çok sayıda yurttaş ve öğrenciler katıldı.

Hafız Burak Şekercioğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Selek tilaveti ile başlayan programda dallar, halat çekme, er bezi taşıma, balon patlatma, çuval yarışı, çevgen oyunu, sandalye kapmaca ve daha bir çokça oyun ile alay malay eğlenerek, ebru, güzel yazı sanatı, yüz pentür etkinliklerinin stantlarında doyasıya fasıla nakil imkanı buldu.

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı stantları ve spor alanlarını tek yegâne gezerek çocuklarla yakından ilgilendi. Tahminî dört saat süren ve büyük aynı gönülden karşılanan etkinlikte çocuklara; dondurma, kar helvası, lokma, keşkek, aşure, öz, su kabilinden araç ve içeceklerin ücretsiz dağıtılırken, benzeri zamanda andaç köşesi üstelik oluşturularak misafirlerin fotoğraf çekilmesi sağlandı. Yarışmaların yanında Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören torunlar, hocaları ile birlikte hazırladıkları ilahileri ve duaları sahnede sunma imkanı buldu. Yarışmalarda dereceye girenlerin kazandığı madalyaların sunma töreninde mütekellim Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, etkinliğe katılan herkese teşekkürname ederken, yavru şenliğini geleneksel ağıl vermek istediklerini ifade etti. – MUĞLA

Share: