Muğla Milli Eğitim Müdürü Çay, eğitimde son benzeri yıl için bilgilendirme yaptı

Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Öz, evcil ve millî medya temsilcilerine eğitim bilimi öğretimde akıbet ayrımsız yılın umumi değerlendirmesini yaptı.

Menteşe Öğretmenevi’nde planlı programda konuşan Çay, iklim genelinde ölçülü projeler, yetişek yatırımları, okulların devam eden tamir ve düzeltme çalışmaları ve yıpranmamış eğitim tedrisat yılı hazırlıklarını anlattı.

Çay, Muğla’da 5 gözyaşı meslek öncesi okullaşma oranının 2021 Ilkgüz ayından itibaren yüzdelik 71,20’den yüzdelik 99,72’ye yükseldiğini vurguladı.

Temel eğitimde 10 bin okul projesi kapsamında 75 okulun hizmet, tamir ve tadilatının tamamlandığını dile getiren Öz, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında, kütüphanesi sıfır 322 okulumuza kitabevi kuruldu. Okul kütüphanelerinde mevcut tezkere sayısında yüzde 200’lük artış yaşanmış öğrenci başına düşen betik sayısı 8,1’e yükselmiş ayrıca ilimize 43 Muvaffakiyetsiz Atılmış Kütüphanesi kazandırılmıştır.” dedi.

Emre Çay, OkurGezer Projesi ile 13 ilçede 50 yazarın 7 bin 500 öğrenciyle buluşturulduğunu dile getirdi.

Okullar Orman Olsun projesi kapsamında mekân bilinciyle mücehhez, donanımı günce hayatına uygulayabilen acemi ve duyar, nitelikli, bireyler yetişmesi amacıyla mütenevvi yarışmalar ve ameliyat düzenlendiğini anlatan Çay, şunları kaydetti:

“Şu esas kadar 24 okulumuzun büyük tamirat işlemleri tüm olup 7 okulumuzun 2022-2023 yetişek talim yılı Eylül ayında tamamlanması sağlanacaktır. Yaz tatili döneminde başladığımız 26 okulumuzun bakım tamirat çalışmaları 2022-2023 eğitim öğretim yılı Ilkgüz ayında tamamlanacak. Kavaklıdere, Reze, Ula ve Yatağan ilçelerimizde doğalgaz erişimi kâin 70 okulumuzdan 41’inin doğalgaz dönüşüm işlemleri tamamlandı. 25’inin elan 2022-2023 terbiye öğretim yılı Ilkgüz ayında tamamlanması planlanıyor. Öğrencilerimizin öncelikle haddinden fazla henüz emniyetli ve gündeş binalarda eğitim bilimi öğretime başlamaları amacıyla cemi ekibimizle sahadayız. İlçelerimizi musahabe ederek yapılan çalışmaları yerinde inceliyor ve kaza müdürlerimiz, bölüm müdürlerimiz ve tamlık ekibimizle çalışmaları yakından strateji ediyoruz. Okullarımızda icraat tamamlandığında eğitimde işaret site olan Muğla’mızda çok daha güvenli ve çağcıl yetişek ortamlarını öğrencilerimize sağlamış olacağız.”

Share: