Muğla’da Karya’nın güzellikleri ışık maratonla tanıtılacak

“Karya Başkenti Milas” sloganı ile Karya ve Menteşe Beyliğine başkentlik yapmış Milas’ın tanıtımına yardım bulmak, ilçenin kültürel, tarihi ve tabii zenginliğinin bilinirliğini artırmak üzere 3 dönem sürecek foto maraton gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’dan ati foto tutkunları ile profesyoneller ve müptedi fotoğrafçılar, 28-30 Ekim’bile yapılacak etkinlikte Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antika Kenti, Gökçeler köyü, Firuzbey Camisi başta olmak üzere Milas’ı fotoğraflayacak.

Seçici asamble vasıtasıyla belirlenecek fotoğrafların sahiplerine ödüller verilecek, dereceye müstahak görülen asar sergilenecek. Etkinlikle bölgenin tanıtımına katkı sağlanması hedefleniyor.

Yarışmanın Avrupa’nın büyük kentlerinde düzenlendiğini tamlayan TM Sportif Organizasyon Umumi Heyet Başkanı Tuğberk Maviş, “Ülkemizde Mardin Valiliği desteği ile Mardin başta olmak için benzeri, iki fena hâlde kombinezon gerçekleştirildi. Tığ da projemizi Muğla Valimiz Orhan Tavlı’ya ilettik ve mümasil demet gösterdiler.” dedi.

Vali Tavlı’nın, kentin özellikle harabelik yerlerinin tanıtımına balaban yardım sağladığını vurgulayan Maviş, Muğla’nın fotoğraflanacak bir nice ilçesi, örenlik yeri, tarihi ve kültürel değerinin bulunduğuna dikkati çekti.

Maviş, 28-30 Ekim’dahi yüzlerce fotoğraf tutkununun muttasıl kenti fotoğraflayacağını rapor etti.

Share: