Nazır Yanık’tan Yalova’ya yatırım müjdeleri

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Kükremek Kederli, Yalova’üstelik 2 Aile Bindi Merkezi, Sosyal Bakım Merkezi ve 750 yabanlık aşevi kurulacağını söyledi.

Icra Vekili Yanık, 2023’e Makul Şehir Buluşmaları Toplantısı amacıyla geldiği Yalova’birlikte Çınarcık Yaşlılar Yurdu’ni görüşme etti. Burada yaşlılarla dostane fail Yanık, bungalov evlerde küsurat yaşlılarla biricik biricik dostça etti. Yaşlılar Yurdu sakinleri sunulan konforlu imkan nedeniyle Yanık’a teşekkürname ederken dileklerini Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a iletmelerini istedi.

Burada gazetecilere açıklamalarda kâin Bakan Üzüntülü, Yalova’daki yapacakları çalışmalarla ilgilendiren şunları kaydetti: “İnşallah Yalova’mıza önümüzdeki süreçte 2 sayı eskimemiş Familya Bindi Merkezi (GAYBUBET) açacağız. Bunu sizinle ısınmak istiyorum. Gine aynı şekilde vakıflarımız vasıtasıyla yaptığımız lokanta programlarımızı millî programa dönüştürdük. Yalova’mıza üstelik bu çerçevede 750 kişilik tıpkı aş damı kurarak aşevi programımızda burada uygulamaya devam edeceğiz. Gayrı taraftan yine Karı ve Toplum Hizmetleri Umumi Müdürlüğümüz uhdesinde yıpranmamış tıpkı Içtimai Bakım Merkezi (SHM) açacağız. Bakanlığımızın hizmetlerinin henüz bütüncül ve etkin benzeri biçimde Yalova’mıza ulaşabilmesi üzere. Sosyal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı binamızı birlikte burada yenileyerek elan aktif hizmetlerimizi ulaştırmaya çalışacağız.”

“Aile tipi huzurevlerimizi çoğaltmaya çalışıyoruz”

Çınarcık Huzurevi sakinlerinin elan konforlu, kendilerini daha mutlu hissedecekleri ve etken yaşlanmaya bakım edecek şekilde düzenlenmesine ehemmiyet gösterdiklerini anlatan Izdıraplı, “Buradaki konforunu, mutluluğunu elde etmek bizi güvenilmez bahtiyar etti. İnşallah bu konsepti ülkemizin değişik yerlerinde de uygulayarak bu ‘ev tipi huzurevlerimizi’ hayata geçirmeye, çoğaltmaya çalışıyoruz. Özellikle nadir büyüklerimizle müntesip farklı programlarımızı sizlerle birlikte paylaşıyoruz. Çalışkan yaşlanmada büyüklerimizin üretmeye devam ederek, hayatlarının etkili benzeri biçimde sürdürmelerini önemsiyoruz. Huzurevlerimizin konsepti buna alelhusus çokça uygun. Onların mütenevvi sosyalleşme alanları, spor yapacakları tıpkı bando faaliyetleri varsa onları sürdürebilecekleri mekanizmanın olması koskocaman. Zımnında büyüklerimiz üzere bu anlamdaki hizmetlerimizi inşallah artırarak devam ettireceğiz” ifadesini kullandı.

Çocuklara yönelik çalışmalardan bile bahseden Izdıraplı, “Çocuklarımızla ait hizmetlerimizi de tekrar ocak odaklı kendisine başlamak ve sonrasında de çocuklarımızın eğitiminin, şahsi gelişimlerinin, sağlık hizmetlerinin canlı ayrımsız biçimde bitmeme edebilmesi üzere bala hizmetlerimizi bile ayrıca arttırarak bitmeme ediyoruz. Çocuklarımızın, büyüklerimizin tecrübelerinden, sahn birikiminden yararlanacakları bazen buluşmaları ayarlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda inşallah önümüzdeki süreçte Bakanlığımızın ayrımlı mücahede ve bakım alanlarının birbiriyle etkileşimi ve birbiriyle dayanışmasını birlikte bu anlamda henüz arttırarak devam ettireceğiz” dedi.

Huzurevi ziyaretinde Bakan Izdıraplı’a, Ilbay Muammer Erol, DOĞRU Fırka Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Uray Başbuğ Vekili Mustafa Ürkek ve DÜRÜST Öğür İl Başkanı Muğlim Bağatar de haremlik etti. – YALOVA

Share: