Neşet Ertaş’ın çocukları ve kız kardeşinden “Arzu Dağı” dizisinin setine konuşma

Türk halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş’ın çocukları ve kardeşi, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve bozkırda hararetli insanların hikayelerinin anlatıldığı, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekimleri süren “Iştiyak Dağı” dizisinin setine ziyarette bulundu.

TRT Iletişim Araçları İlişkileri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, rahmetli sanatçı Neşet Ertaş’ın çocukları Döne ve Hüseyin Ertaş ile kız kardeşi Nadiye Ertuğrul’u oyuncular Sağlam Atan, Cihat Süvarioğlu, Ferdi Sancar, Yayın Eyüboğlu ve Feyza Işık karşıladı.

Oyuncularla ahbapça fail konuklardan Döne Ertaş, Rum insanının istekle ve teklifsizce hikayelerini ekranlara yansıtan Arzu Dağı’nın hayranı olduklarını ve her hafta ailecek diziyi takip ettiklerini anlatarak, “Sizlerle tanışmak bizim üzere balaban mutluluk. Diziyi tek kaçırmadan istekle izliyoruz. bazen gülüyor kimi zaman duygulanıyoruz. Sizleri kutlama ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.” dedi.

Hüseyin Ertaş ise “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ı, dizinin geçmiş bölümünden itibaren türküleriyle, sazıyla sözüyle anan dizinin müdavimi olduklarını vurguladı.

Ertaş, “O kadar adamakıllı tıpkısı sıra yapıyorsunuz kim, ısıdam, istekle. Sahtelikten uzak, büsbütün esas. Seçkin hafta cumartesi günleri ailece TRT 1 ekranları başına geçiyor ve afiyetle seyrediyoruz. Emeği güzeşte herkese haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Geleceklerini öğrenince çok heyecanlandım”

Oyunculardan Katı Atan, Ertaş ailesini sette ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu ziyaretle onurlandıklarını belirten Atan, “Hepsi de çokça tatlı insanlar, çokça nahif ve haddinden fazla kibarlar. Geleceklerini öğrenince çokça heyecanlandım. Zaman hep herkese, tanıdıklarıma ‘Neşet Baba’nın akrabaları ati, Neşet Baba’nın ailesi gelecek’ diye niteleyerek anlattım.” ifadelerini kullandı.

Yayın Eyüboğlu birlikte Neşet Ertaş’ın ailesini ağırlamaktan çok nazik bahtiyarlık duyduklarını bildirdi.

Share: