Nişantaşı Koru projesi 2021’in mir şampiyonu oldu

DAP’ın, Gayrimenkul Bölük GYO güvencesiyle hayata geçirdiği Nişantaşı Koru projesi, 2021 yılında yer çok bey değeri sağlayıcı proje oldu. “Dosdoğru evler” konsepti ile tasarlanan Nişantaşı Koru’nun KDV dünya komutan değeri toplamı 1 milyar 898 milyon 625 bin TL’yi buldu. Envestisman değeri açısından eş niteliği taşıyan projede, mecmu 31 bin 896,14 metrekare büyüklükte 124 bağımsız bölümün satışı yapıldı. 

Nişantaşı Koru projesindeki üniteler, tamamen ekstrem mıntıka mantığıyla, malzemelerin birbiriyle ağır ezgi olduğu, dirim alanlarının genişlik artağan şekilde kullanıldığı, kalitenin ve konforun maksimumda olduğu şekilde dizayn edildi. Projede bağımsız çağ sayısı bile bir iki tutuldu. Hatim yüksekliği 5 ila 10 itmam arasında sınırlandırıldı.

Nişantaşı bölgesinde Bostan Villa ile Balkon Villa konforunda tasarlanan gelişigüzel detayın titizlikle düşünüldüğü proje, Nişantaşı’nda ‘Lüksün Ötesi’ni baştan tanımlıyor. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla Taşınmazlar Konut güvencesinin birleşimi olan bu proje; iki kıtayı birbirine bağlayan acun başkenti İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 yıl sonra birlikte değerine derece katacak tıpkı im olacak.

DAİRE BÜYÜKLÜĞÜNDE TERASLAR

Projede doğanın ‘iyileştirme’ gücünün civar plana çıkarıldığı Nişantaşı Koru projesinde temiz çekicilik ve mübarek müvellidülhumuza; ofis kadar olan teraslar, degaje salonlar, akak odaları ve mutfaklardan evinizin içine dolacak. Özellikle komşusu olduğu Ihlamur Kasrı oluşmak için adeta beribenzer benzeri orman olan koru alanından gelen artağan müvellidülhumuza yardımıyla proje, şehrin merkezinde ormanda yaşamının zindeliğini vadediyor.

60 bin metrekare koru alanına komşu olan Nişantaşı Koru projesi, lokasyon namına Amerikalı Hastanesi ile Ihlamur Kasrı ortada vadi alıyor. Şiddetli markaların Türkiye’deki tıpkı numaralı adresi olan Abdi İpekçi Caddesi’ne tahminî 5 zaman yürüme mesafesinde bulunan DAP Nişantaşı Koru projesi, City’s Aksata Merkezi’ne da 300 metre yakınlıkta... Bu anlamda Hermes, Louis Vuitton, Prada ve Gucci kabil lüksün zirvesindeki markalara dahi deyim yerindeyse “konu komşusu’ konumunda…

“NİŞANTAŞINA BİR IŞARET BIRAKACAĞIZ”

Nişantaşı Koru projesine gösterilen ağır sıklet okullu özen çekici DAP Holding Umumi Heyet Başkanı Ziyalı Yılmaz, “Yakaladığımız bu satış başarısı ‘dimdik evler’e olan ağır talebin bibi bitmeme ettiğini gösteriyor. DAP vizyonuyla geliştirdiğimiz Nişantaşı Koru projemiz,  Ormanköy’ad ardından ‘dimdik eş’ kriterlerinin sunu adamakıllı örneklerinden biri. kişiye özel çözümlerin vadi aldığı projede, 25 dönüm toprak üzerinde hoppadak 160 seçkin kişinin topluluk olabileceği, Ihlamur Kasrı kadar şehrin sunu değerli yeşil alanlarından birine bitişik hem koru hem Geçit manzarasını birlikte yaşayabileceğiniz hayat alanları sağladık. Doğanın gücünden sabah yeli aldığımız projede, 6’ncı katta de Geçit manzarasına cebin yüzebileceğiniz sonsuzluk havuzları, hem binadan hem özlük bahçenizden methal imkanı sağlayıcı bostan villaları gibi rastgele detayı özenle mutasavver, yer dostu ve sarsıntı güvenlikli yapılar geliştiriyoruz. DAP’ın yenilikçi vizyonuyla tasarlanan bu proje; İstanbul’umuzun gözbebeği Nişantaşı’nda, 50 sene bilahare üstelik değerine değer katacak ve nesilden nesile miras adına bırakılan bir kitap olacak” diye niteleyerek konuştu.

‘SAĞLIKLI SÜLALE’İN ÖNE ÇIKAN 5 KRİTERİ

Kovid-19 pandemisi öncesinde ‘Metin Ocak’ kriterleri için hazırlıklara başlayan DAP, yaklaşık 100 bin kişinin fikrini alıp özel bire bir sağlık kurulu oluşturdu. Bu kurulun önerileri etrafında dünyada bire bir ilk adına Mıhlı Evler konseptini geliştirdi. DAP, Afiyet Oturmuş’nun 5 anne başlıkta özetlediği Metin Aile Kriterleri, şu şekilde sıralanıyor:

1- Birincisi efdal kıvrım mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere sağlıklı ev diyoruz.

2- İkincisi balkon, ayazlık ve bostan… Sağlıklı evler bahçe yoksa balkon, balkon birlikte veremiyorsanız banko açık balkona topluluk olmalı. Nişantaşı projemizi, tamamen tıpkısı  ‘villa bahçe’ ve kişiye özel detayların düşünüldüğü ‘katmerli mıntıka’ mantığıyla tasarladık.

3- Üçüncüsü ise orman, koru ve yeşil düz … Yapılan icraat gösteriyor yeşillikler içre yapılan spor aktiviteleri kronik hastalıklara üstelik bereketli geliyor. Tığ bu anlamda ağız ağıza ‘orman içi’ mantığıyla Nişantaşı’nın genişlik yeşil projesini hayata geçiriyoruz.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Dimdik Ev’ dediğinizde, seçme dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki afiyet kriterlerine akla yatkın olarak tasarlanması ve banko birbirinden ‘müstakil’ olması ve tabii havalandırma olması gerekiyor.

5- Beşinci ve son kriter ise en son hareket yönetmeliğine bakarak inşa ediliyor olması…

DAP Çatı ‘yılın mütemmim markası’ seçildi

DAP Yapı’nın Nişantaşı Koru projesi hasılat şampiyonu oldu

DAP Yapı’dan Nişantaşı’nda ‘’Lüksün Ötesinde’’ evler

Share: