Odunpazarı’nda ‘Uluslararası Ahşap Yontu Festivali’ Devam Ediyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi yoluyla 6’ncısı düzenlenen ‘Arsıulusal Ahşap Yontu Festivali’, küçümseme yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının çalışmalar yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve asar hakkında bilgiler aldı.

Festivalde sanatçılar çalışmalarına bitmeme ederken, eserler da şekillenmeye başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının çalışmalar yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve eserler karşı bilgiler aldı.

AHŞAP ASAR GALERİSİ İLE FESTİVAL SERENCAM BULACAK

Festival kapsamında 28 Ilkgüz Çarşamba haset Arasta Çarşısı’nda topaç gönderme etkinliği, 1 Teşrinievvel Cumartesi haset ise ‘Tornet Etkinliği’ gerçekleştirilecek. Arsıulusal Ahşap Statü Festivali 2 Ekim Ilişki günü saat 13: 00’da yapılacak ongun dikim etkinliği peşi sıra saat 17.00’de çalıştay süresince sanatçılar yoluyla yapılacak eserler, Ahşap Eserler Galerisi’nde açılacak işporta ile akibet bulacak.

KONSER VE UMUM OYUNLARI DE SERGİLENECEK

Odunpazarı Uluslararası Ahşap Statü Festivalinde ayrıca 15.00 ile 17.00 saatleri ortada Odunpazarı Meydanında konser ve halk oyunları gösterileri sergilenecek.

Share: