Öğrencilere suçtan sığınma yöntemleri anlatılıyor

Erzincan’bile polis güçleri ekiplerince, “Güvenli Ekol Sakıncasız Ati” projesi çerçevesinde kent merkezinde mevcut okullarda ferdî asayiş ve suçtan dehalet yöntemleri ile yavru polisinin görevleri konularında hoca ve öğrenciler bilgilendirildi.

Emniyetli Meslek Sakıncasız Gelecek Projesi çerçevesinde, “Polislik Mesleğinin Tanıtımı, Ferdî Güvenlik, Suçtan Dehalet Yöntemleri, Bala Polisinin Görevleri, Siber Asayiş, Trafik Güvenliği” konuları üstüne Bala Ofis Müdürlüğü koordinesinde; Siber Suçlarla Mücadele Yazıhane Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Fal Yazıhane Müdürlüğü ile birlikte, Gazi İlkokulunda 85, Temiz Gökalp İlkokulunda 37, Munzur Ortaokulunda 100, Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda 155, Erzincan Lisesinde 100 ve Munzur İlkokulunda 140 öğrenci ve öğretmene brifing yapıldı.

Öğrencilere sunulan eğitimlerde, zatî düzenlilik tedbirleri, genel düzenlilik konuları, trafik kuralları ve iletişim eliyle ayyarlık konuları üzerine farkındalık çalışmaları yapılarak özellikle meraklı yararlı maddelerin fert ve topluma zararları, sosyal iletişim araçları kullanımında özen edilecek hususlar ile 112 Evgin Çağrı Merkezi’nin aranması kabil konularda birlikte eğitimler verildi. Antrparantez, meraklı ve çocukların suçtan korunması üzerine eğitim bilimi faaliyetlerinin ekol sezonu boyunca da devam edeceği vurgulandı. – ERZİNCAN

Share: