Okullarda matematik seferberliği sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) başlatılan “Matematik Seferberliği”, Karabük’teki okullarda mütenevvi etkinliklerle devam ediyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, MEB ile TÜBİTAK işbirliğinde ölçülü seferberlik kapsamında sarıklı ve öğrenciler üzere kullanılmamış mahiyet oluşturulması için hazırlanan “Matematik Dijital Eğitim Platformu”nu, kentteki öğrencilerin çalışkan şekilde kullanmayı sürdürdüğü belirtildi.

Platform sitesinde 6 antet altında materyallerin ve kılgılı içeriklerin yer aldığı aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Deniz Kazı, öğrencilerin aritmetik seferberliği platformunu arz çalışkan şekilde kullandığını bildirdi.

Öğrencilerin eğlenerek matematik öğrendiğini tamlayan Deniz Kazı, “Bu açıdan matematik seferberliği platformu çok kıymetli ve oylumlu. Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz ‘Matematik Seferberliği’ çalışmalarında birlikte özveren olarak çalışmalarına devam ediyor. Bu projenin eğitim bilimi tedris hizmetlerimize yeni kasırga kattığını görüyorum. Kül arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: