Öldürdüğü eşini çuvalın içine koyup gömen koca adliyeye gönderme edildi

Öldürdüğü eşini çuvalın içine koyup gömen herif adliyeye gönderme edildi

DENİZLİ – Denizli’de kısaca 6 aydır kayıp olan 1 bala annesi eşini çuvala koyup hisse senedi yerinin yanındaki araziye gömen herif, düzenlilik önlemleri altında adliyeye atıf edildi.

Pamukkale ilçesine bağlı Gözler Mahallesi’nde ruhlu evli ve 1 bala annesi Mine Kocadağ ile eşi Mithat Kocadağ beyninde haram aşk iddiası yüzünden ağız dalaşı daha çok. 18 Ağustos 2022 gecesi eşiyle yaşadığı tartışmanın arkası sıra evden ayrılan Mine Kocadağ’dan benzeri henüz bilgi alınamadı. Geçen 6 mahiye süreçte Mine Kocadağ’dan temas bilim alınamazken, genç annenin öldürülmüş olabileceği iddiası üstüne taharri çalışmalarına bu yönde ivinti verildi. Bire Bir taraftan hafriyat çalışmaları bitmeme ederken, aylardır suskunluğunu esirgeyici herif Mithat Kocadağ, canlı yayında suçunu itiraf ederek, cinayeti lacerem işlediğini anlattı.

Olayı bildirme ayrıntılı ayrıntısına kadar belirten Mithat, “Tün saat 03.00’da mutfakta tartıştıktan sonradan ittirince yere düştü. Kafasını vurdu ve öldü. Saat 05.00’a büyüklüğünde kestirmece 2 saat boyunca kanlar zarfında yerde kaldı. Mutfaktaki yerden kaldıramadım. Mine’nin yüzünü havluyla sildim. Mutfaktan, banyoya götürdüm. Banyoda sonuç yol karıma sarıldım, öptüm. Henüz bilahare yatak odasındaki bazanın altına sakladım cesedi. Sabah saatlerinde duş aldım ve işe gittim. Cesedi bazanın altında 2 dönüş süresince kaldı. Cesedi bazanın altından çıkardım çarşafa sardıktan sonra çuvala koydum, o şekilde taşıdım. Kardeşimin aracına koydum, cesedi önceki önce köye kovmak istedim ama daha bilahare çalıştığım yere götürdüm. Saat 06.00’da otelin yakınına gömdüm. Cesedi ahali arabasıyla taşıdım, limonluk olan içtima yakınına gömdüm. Konusunda az buçuk toprak attım” dedi.

Gömdüğü yeri gösterdi

Mithat Kocadağ aktif yayında ekiplere dinç kadını gömdüğü yeri tarif etti. Ekipler deli dolu yayında gelen itiraf ve meydan gösterme sonrası kocanın tanım ettiği bölgeye geldi. Kocanın çuvala koyduğu eşini halk arabası ile taşıyıp attığı ve üstüne çam ağaçlarının dalları ile örttüğü noktada, dallar inceden inceye kaldırıldı ve bahsedilen çuval bulundu. Çuvalın ağzı açıldığında annenin cansız bedeni bulundu. Olay yeri tetkik ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından donmuş üzeri ölü açımı amacıyla adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Mithat Kocadağ itirafın ardından faal yayında ekipler yoluyla gözaltına alındı. İstanbul’dan Denizli’ye getirilen Mithat Kocadağ, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adli makamlara atıf edildi. Ekipler çevrede geniş asayiş önlemi alırken, âdem atıf sırasında kendisine yöneltilen soruları ise karşılıksız bıraktı.

Share: