Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen doktor üzere Van’a geldi

Ordulu sarıklı, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen doktor amacıyla Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu hoca, Lokman Doktor Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’bile glumos tümörüne yakalanan Hülya Aba Maraba isimli sarıklı, hiç tanımadığı halde rüyasında gördüğü doktor amacıyla geldiği Van’dahi yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’da ateş parçası Imge Valide Çiftçi isimli coğrafya öğretmeni, yıllar önce glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul ilkin olmak üzere gittiği sayısız hastanede umduğunu bulamayan Ekinci, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının muvaffakiyetli geçeceğini söylemesi üzerine Van’a mevrut Rençper, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ait açıklamada bulunan Lokman Doktor Van Hastanesi Kalp ve Huy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Görüntü Valide Ekinci’nin elan önce bir nice hastaneye gittiğini tabir ederek, “Cümle komplikasyonlardan bahsedince herif çekiniyor. Antrparantez ameliyata aldığımızda güç bakımda önceki uyandırdığımız ant ‘Ben yaşıyor muyum?’ dedi. O büyüklüğünde etkilenmiş kim, daha çok işler rüyalarına girmiş. Beni geçmiş gördüğünde ‘Ego sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Edisyon tıpkısı ameliyattı. Zira ur derine giden ayrımsız ur. Başarıyla çıkardık. İnşallah artık daha dahi ongun olacak” dedi.

Hayati riski olan, katre olma riski olan bir işler olduğuna vurgu yapan Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 felç olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen bir faaliyetler. Ben bu ameliyattan haddinden fazla elan el ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a süzülmek hastalarımıza yumruk geliyor. Hassaten ‘bu kadar başarılı benzeri doktor olsa Van’bile hangi işi var’ diyenler de var. Ama tığ tercihimizi Van’dan yana kullandık. Bire Bir cerrahın yoğun yer değiştirmesi akıllıcasına değil. Burada galiba ayrımsız ölçün oluşturduk. Bu vakit kaybetmeden hekimle müteallik benzeri görüngü değil. Alçak bakımı, servisi, anestezisi hepsi bire bir kadro. Başka benzeri yerde bu ekibi ihdas etmek muhtemelen az buçuk alıyor. Biz muhtemelen benzeri sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların ayrımsız kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar ama Van’a gelenler da, Van’ı hakeza beklemediklerini söylüyorlar. Ego kendi memleketimde bu büyüklüğünde rahat hissetmiyorum. Doğunun insanı çokça çok dolgunca. Haddinden Fazla kadirbilir ve misafirperver. Tümce familya kadar yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken hepsi üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu asıl kadar 250’ye yakın glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların balaban aynı kısmı; faaliyetler yapılamaz, masada kalır, felç tamam denilen hastalar. Bunların rastgele biri haddinden fazla pres ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çok çokça iyi. Dünyada bu kadar liyakatli sonuçlar yok. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Sair hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan sonradan bize geliyorlar” diye konuştu.

Birkaç yıl evvel hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul başta olmak amacıyla bir nice yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Imge Nene Maraba isimli züğürt ise “Haddinden Fazla araştırma yaptım. Haddinden Fazla riskli bir hastalık olduğunu biliyordum. Sarıklı olmam cihetiyle patırtılı tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ben Ankara ve İstanbul’üstelik çok fazla doktora gittim. Bir Nice ünlü doktorla görüştüm. Halil Hocayı tesadüfen buldum. O geceleyin rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın çok kudretli geçtiğini söyledi. Tek istenmeyen durum olmadığını, hiçbir damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çokça balaban bir erke verdi. Ben bunun konusunda bilcümle doktorları ayrımsız tarafa ittim ve Van’a büyüklüğünde geldim. Üste İstanbul’dahi bana ‘Van’da ne işin var. İstanbul’birlikte doktor mu yok’ dediler. Amma ego inandığım şeyi fora etmek istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Beribenzer haddinden fazla mutluyum. Halil Öğretmen, sayrı-doktor ilişkisi açısından çok mütevazi ve çok ısıdam tıpkı herif. Ben benzeri tutkun namına bundan haddinden fazla etkilendim. Haddinden Fazla rahat ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği çokça ferah. Haddinden Fazla mutlu kaldım. Kendimi bereketli hissediyorum ve Van’dan bahtiyar ayrılıyorum. İyi ki Van’a gelmişim. Ben pespaye haddinden fazla mutlu oldum ve bahtiyar ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: