Özgecan Aslan’ın hayatlarını değiştirdiği ikizlerin hedefi Avrupa şampiyonluğu

– Özgecan Aslan’ın hayatlarını değiştirdiği ikizlerin hedefi Avrupa şampiyonluğu

Mersin Ağacı’bile üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin peşi sıra defans amaçlı tekvandoya başlayan ve gelişmemiş sürede haddinden fazla sayıda başarı elde fail koşa kardeşler Başka ve Hikâye Özbey, Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor

Öykü amut adına şampiyonaya gitmeye doğruluk kazanırken, Ayrıksı’üstelik seçmelerde elde edeceği başarıyla Avrupa Şampiyonasına müracaat etmek istiyor

İkiz kardeşler bundan sonra Avrupa’dan şampiyonlukla okşamak isterken, şişman hedeflerinin ise olimpiyatlar olduğunu belirtti

MERSİN – Mersin’dahi üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin peşi sıra savunma gayeli tekvandoya başlayan ve güdük sürede haddinden fazla sayıda sükse elde fail ikiz kardeşler Diğer ve Öykü Özbey, Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyor. Öykü direk namına şampiyonaya gitmeye türe kazanırken, Değişik’dahi seçmelerde elde edeceği başarıyla Avrupa Şampiyonasına müracaat etmek istiyor. İkiz kardeşler çıktı Avrupa’dan şampiyonlukla andırmak isterken, balaban hedeflerinin ise olimpiyatlar olduğunu dile getirdiler.

Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesinde 7 yıl önce üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinin arkası sıra koşa kardeşler Sair ve Öykü Özbey’in ailesi, kızlarının kendilerini koruması için tekvandoya yollamaya değişmeyen verdi. 7 yılda bir nice şampiyonaya katılan ikizler, önce Balkan, ardından Türkiye şampiyonu olurken, 3 sene önce birlikte milli takıma seçildiler. Herhangi Bir ikisi de Avrupa’da, Türkiye’yi katakulli ederken, Başka Özbey üçüncülüğün yanında 2 yıl geçmiş da ikinci kendisine kürsüde saha aldı. Tevakki Etmek için başladıkları sporda bundan sonra gözünü Avrupa şampiyonluğuna diken ikizler, antrenmanlarını layenkati sürdürüyor. Akıbet yapılan Türkiye Şampiyonasında birinci olan Öykü Özbey Avrupa Şampiyonasına fidan gitme hakkı kazanırken, Farklı Özbey’da milli topluluk seçmelerinde böke adına Avrupa’ya gezmek istiyor. Özbey kardeşler imdi Avrupa’dan şampiyonlukla çalmak isterken, iri hedeflerinin ise olimpiyatlar olduğunu dile getirdiler.

“Kendimizi himaye etmek üzere başladık”

Öykü Özbey, bu spora ikiziyle gelişigüzel 2015 yılında başladığını söyledi. Ercan Aldemir hocanın okullarına gelmesiyle spora ilgi duyduklarını dile getiren Özbey, “O dönemde kamu Özgecan Aslan’ın olayı olmuştu. Bizde kendimizi saklamak amacıyla spora başladık. Bu proses içerisinde bağımlı çokça sayıda başarılar elde ettik. 5 lime Türkiye şampiyonluğum var, Türkiye ikinciliklerim, üçüncülüklerim var. Balkan şampiyonluğum var. Dünya Başkanlık Kupasında ikinci oldum. en üst yapılan Ümitler Tekvando Şampiyonasında 53 kilo kadınlarda birinci oldum ve Avrupa Şampiyonasına rekiz iltihak hakkı elde ettim” diye konuştu.

“Avrupa şampiyonu görünmek istiyorum”

Deminden Avrupa Şampiyonasına hazırlandığını belirten Özbey, “Aynı kat henüz böke olduğum üzere mutluyum. Türkiye Şampiyonasında 187 sportmen arasından zat kulüp arkadaşımla alay malay finale kaldık. O büyüklüğünde sportmen arkadaşların süresince bir kulüpten 2 sporcunun finale çıkması çokça iri sükse. Bağımlı ki başarılarımızın mimarı olan Ercan Aldemir, Fuatcan Aldemir ve Erdal Aldemir hocalarım yardımıyla buralara geldim ve zirvedeyim. İnşallah Avrupa Şampiyonasında da ülkemi sunma gani şekilde düzen yazar, Avrupa şampiyonu olmak istiyorum. Şu antrenmanlara devam ediyorum. Haddinden Fazla iyi şekilde hazırlanıyorum. Bağımlı öncelikle Avrupa şampiyonluğu, daha sonra ise acun ve olimpiyat şampiyonu görünmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Özbey ise Özgecan Aslan’ın katledilmesinin ardından bu spora başladıklarını vurgulayarak, “Kendimizi vikaye etmek üzere başladık. Ancak savunmanın birlikte başarılar gelmeye başlayınca hırslandık. Şu ana kadar 6 Türkiye şampiyonluğum, reislik kupası şampiyonlukları, Avrupa ikinciliğim ve üçüncülüğüm bulunuyor. Önümüzde yapılacak olan Ümitler Milli Topluluk seçmesinde inşallah bir numara olup, Ümitler Avrupa Şampiyonasına karışmak istiyorum. Orada üstelik kalburüstü kalkışmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“İkincilik yahut üçüncülük hedefim değil”

Eğer gitmesi durumunda kardeşiyle Avrupa şampiyonasına gideceği 3’üncü turnuva olacağına dikkat calip Özbey, “İnşallah orada ülkemizi arz dolgunca şekilde olta edeceğiz. Avrupa şampiyonasındaki hedefim kesinlikle birincilik. Çünkü çıktı ikincilik veya üçüncülük benim hedefim değil, kesinlikle bökelik. Daha sonra de acun ve olimpiyatlarda ülkemi kesinlikle tayin etmek istiyorum. Oralarda zirveyi görüp, şampiyon görünmek istiyorum” dedi.

Özbey kardeşlerle alay malay alıştırma fail Furkan Güleç de 2013 yılında bu spora başladığını kaydederek, “Bugüne kadar sayımsız Mersin şampiyonluklarım var. Riyaset kupasında üçüncülüğüm var. Bu sene gençlerde Türkiye şampiyonu oldum. İlk el Ümitler Türkiye Şampiyonasına katıldım ve üçüncü oldum. Deminden Ümitler Avrupa Şampiyonası seçmelerine gireceğim. Orada inşallah birinci olup, Avrupa’dahi ülkemi afişlemek istiyorum. Öncelikle Avrupa ve dünya şampiyonluğu hedefim var. Ardından ülkemizi olimpiyatlarda belirtmek istiyorum” diye konuştu.Share: