Palikarya vatandaş Çanakkale’de Sözcük-i Şehadet getirerek Mutekit oldu

Yunan vatandaşı Serakou Emilia, Çanakkale İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Mutekit oldu.

İslam’ı araştırarak Müslüman olmaya değişmeyen veren, Yunan vatandaşı Serakou Emilia amacıyla Çanakkale İl Müftülüğünde ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. Kur’an-ı Cömert tilaveti ile başlayan merasimde İl Müftü Vekili Mehmet Yüksek Bal, İslam dini karşı bilgiler verdi. İhtida töreninde duygularını rapor fail Emilia; Müslüman Olmak üzere İslamiyet’i araştırdığını Lügat-i Şahitlik getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

İl Müftü Vekili Bal; “Tanrı katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda İslam Dinini tercih ederek mutekit olan kardeşimizi duygusal-ı candan tebrik ediyorum. Kendilerine fena hâlde dinimizi öğrenmesi ve öğrendiklerini yaşayarak ameliye etmesini dilek ederim Allah’ü Teala kardeşimize bundan ahir hayatlarında rızasına akla yatkın ayrımsız sahn sürdürmelerini nasip eylesin” dedi.

Mütedeyyin olan Palikarya vatandaşı Serakou Emilia’ya, Müftü Vekili Bal aracılığıyla ihtida belgesinin birlikte Kur’an-ı Eli Açık ve Almanca meali ile İslam İlmihali bağış edildi. – ÇANAKKALE

Share: