Paris havaalanında polis bıçaklı adamı vurarak öldürdü

ABD’den sonraları bildirme çok polis şiddetinin ve cinayetlerinin yaşandığı Fransa’da bir evsiz havalimanı Paris’te havalimanında benzeri evsiz, elinde bıçak bulunduğu ve asayiş görevlilerini huzursuz ettiği gerekçesiyle polis tarafından vurularak öldürüldüterminalinde elinde bıçak olduğu ve düzenlilik güçlerini tasalı ettiği gerekçesiyle vurularak öldürüldü.

Euronews’in haberine göre Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Roissy-Charles-bile-Gaulle Havalimanı’nda bu sabahleyin erken saatlerde meydana mevrut olayda bıçaklı bire bir insan vurarak öldürdü.

Itimat Müdürlüğü’nün Twitter paylaşımı

Paris Güven Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Polis Güçleri bu sabahleyin Roissy Charles dahi Gaulle havaalanında elinde bıçak mevcut tehditkar aynı kişiyi soğukkanlılıkla atıl kuzuluk getirdi” denildi.

Faisant preuve bile sang-froid, les policiers ont neutralisé ce matin un individu menaçant en possession d’une arme blanche à l’aéroport üstelik #Roissy Charles üstelik Gaulle. pic.twitter.com/KBtVKQVtbH

— Préfecture dahi Police (@prefpolice) August 10, 2022

Fenomen, Fransız başkentinin yıldız doğusundaki havaalanının 2F terminalinde CEST saat 8:20 civarında meydana geldi.

Olayın tanığı benzeri havaalanı görevlisi ise malumat ajanslarına yaptığı açıklamada, “Evsiz ayrımsız dirilik düzenlilik görevlilerini huzursuz ediyordu ve eksen polisi onu gevşetmek amacıyla çağrıldı. Polisin uyarısıyla uzaklaşan adan hakaret etmeye bitmeme etti. Sonradan arkasını döndü ve ayrımsız bıçak çıkardı” dedi. 

Polisten alınan bilgiye göre ise adamın bıçak çıkarması tehdit olarak algılandı ve ayrımsız polis güçleri memuru silahını kullandı. 

Görüngü adına tanık olan ayrımsız AFP fotoğrafçısı, “uzun boylu, mülevven aynı adamın polise bıçak kabilinden görünen tıpkı nesneyi savurduğunu. Uyartı verildiğini, fakat öne çıktığını ve benzeri polisin kırıcı ettiğini. Sadece tıpkısı el dağ edildiğini” söyledi. .

Resimci, kurbanın benzeri sedyeye konduğunu ve yolcuların erişemeyeceği ayrımsız alana tahliye edildiğini söyledi.

Fransa’da 23 yaşındaki müzikçi ve kız kardeşine polis güçleri şiddeti

 

Paris’te polis güçleri şiddetine karşı olaylı eylem

 

Fransa İçişleri Bakanından polis şiddeti itirafı

 

Share: