Pençe-Kılıç Çekicilik Harekatı ile önce kendisine ABD ve YPG’nin kuma manevra yaptığı karargah meftun

Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye ve Irak’ın kuzeyine geri gece başlatılan Pençe Kılıç Gelgel Harekatı’nın ayrıntıları netleşti. Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığına kapalı 2. Temel Tepkili Uçak Üssü’nde konuşlu bulunan 181. Pars ve 182. Akkuş filosundan havalanan F-16’ların önce hedefi Şırnak’ın Cizre İlçesinin karşısındaki Türkiye sınırının liyakatsiz noktasında vadi kayran Haseki vilayetine sınırlanmış Umum Malikiyah kasabasının Karaçok Dağı yakınlarındaki Teqil Beqil Köyü oldu.

BENDE ASKERLERİ İLE YPG’Lİ TERÖRİSTLER KUMA TATBİKAT YAPMIŞTI

ÇAKER Suret Kuvvetler Komutanı (CEMTCOM) General Michael Curilla’nın de katılımıyla KÖLE’li askerler ile YPG’li teröristler geçtiğimiz Ilkgüz ayında sınırımızdan 4 kilometre içeride yavaş silahlarla bu köyde eş tatbikat gerçekleştirmişti. Zırhlı araçlara ise terör örgütünün simgeleyen paçavralar ile KÖLE bayrakları asılmıştı. Curilla, YPG’li teröristlerden bilgilendirme aldıktan bilahare birlikte SDG’nin tepesindeki sima olan yıldırıcı elebaşı Ferhad Abdi Delicesine ile görüşüp “Alay Malay çalışmaya bitmeme edeceğiz” açıklamasını yapmıştı. Ardından üstelik öldürülen teröristler amacıyla taziyet mesajı yayımlamıştı.

GİZLİ KAÇIŞ TÜNELLERİ VE KARARGAH BİNASI VURULDU

Dün geceki harekatta geçmiş gaye alınan bölgeler ortada Teqil Beqil köyü saha aldı. Köyde gelgel harekâtlarına cebin efdal mukavemete topluluk engel betonla mensur edilmiş birbiriyle bağlantılı aynı düzlük altı tüneli nüfuz edici güdümlü mühimmatlarla vuruldu.

ASKERİ EĞİTİM ALANI DA İMHA EDİLEN NOKTALAR ARASINDA

Tünelin benzeri zamanda teröristler yoluyla kodes ve cephane deposu adına kullanıldığı belirlendi. Teröristlerin kullandığı meslek binası ve esbak yıllarda kefaret askerlerinin kullandığı iki karargâh binası bile vurulan hedefler arasında meydan aldı. YPG’li teröristlerin BENDE askerleriyle eş tatbikat gerçekleştirdiği bölgedeki askeri eğitim alanı adına kullandığı garaj ve hangarların üstelik bulunduğu yerleşkeler de vurulan hedefler beyninde meydan aldı.

TSK’YA GÖSTERIŞLI SALDIRILARIN OLDUĞU MİŞTENUR TEPESİ VURULDU

Suriye’bile vurulan farklı hedefler arasında Türkiye’nin detaylı zamandan beri esmer harekatı yapmayı planladığı Lif Rifat’birlikte düzlük aldı. Burada teröristlere ilgilendiren 15 ayrı noktadaki uçaksavar mevzileri, belkili harekat yerinde obüs ve albeni harekatlarından korunabilmek üzere yer şeş tünelleri ve neymiş asayiş binası vuruldu. Vurulan tıpkısı başka meram ise Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden Suriye’ye açılan Mürşitpınar Uç Kapısı’nın karşısındaki Kobani (Ayn Ahali Arab) oldu. Kobani’da teröristlerin mevzilendikleri Desise Belenoya, Dah-ir Hıyanet Arab ile Türkiye’ye aheste füze ve havan saldırılarının yapıldığı Miştenur tepesindeki uçuksavar mevzileri imha edildi. Barış Pınarı harekat bölgesi içre meydan düz Şanlıurfa Akçakale karşısındaki Tel Abyad’ın doğusundaki Kazali köyündeki 25 erek vuruldu, bu köyde öldürülmüş teröristleri, yıldırı örgütünün “Rejim askerleri öldürüldü” diye dezenformasyon çabasıyla kamuoyu oluşturmaya çalışmaları ilgi çekti.

BUĞDAY AMBARI, YARDIM SİLAHLARI DEPOSU ÇIKTI

Diğer yandan terör örgütü işgali altındaki Zirgan’ın kuzeyindeki Dahir Arab ve Til Hermen bölgesinde teröristlerin beklenen bire bir harekata karşı garplı güçlerin gönderdiği arkalama silahlarını istifledikleri benzeri buğday ambarı vuruldu. Ambardaki mühimmatların bombardımanla birlikte alev aldığı bildirildi. Şehba’ya bağlıBeluniye bölgesindeki yıldırı mevzileri üstelik vurulurken, yıldırı örgütü PKK’nın matbuat ve eser işlerinden sorumlu İsam Abdullah’ın dahi harekat sırasında öldürüldüğü bildirildi.

IRAK’IN KUZEYİ ÜSTELIK TASAVVUR ALINDI

Sözcü’birlikte yer düzlük habere göre Pençe Kılıç harekatında ikinci aşamada ise Irak’ın kuzeyindeki terör yuvaları meram alındı. Bir çevrim terörist elebaşları Misyon Karayılan, Bahoz Erdal ve Duran Kalkan’ın barındığı Kandil’deki Enze, Balakayati, Zini Werte, Zergeli, Kalatuka kampları biricik biricik vuruldu. İran-Irak çizik hattındaki Süleymaniye’ye tutkun Şarbajer kasabası yakınlarındaki Asos Dağı’ndaki hedefler de vuruldu. Erbil’in Rewandüz İlçesi kırsalındaki Aras ve Bereş Dağı ile Gerevan bölgelerindeki barınma alanları birlikte Pençe Kılıç Harekatı kapsamında imha edildi.

Share: