Pınar Yegâne Canevi Oldu

Kahramanmaraş’ın Pazarcık merkezinde yaşanan 7,7 büyüklüğünde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlar için birlik ülkede olduğu kabil Pınar’bile dahi tesanüt seferberliği başladı. Pınar Belediye Reisi Ekrem Devlet, “Ülkemizin başı sağ olsun, tığ haddinden fazla güçlü bir milletiz, yaralarımızı bilcümle beraber saracağız” dedi.

10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar otobüslerle ve uçaklarla İzmir’e gelerek, Çeşme’birlikte otellere yerleştirildi. Çeşme Turistik ve Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve Çeşme Belediyesi koordinesinde Pınar’ye gelen kestirmece 200 depremzede otellerine giriş yaptı. Otellerin beraberinde Çeşmeliler depremzedelere aguş açarak, evlerinde ağırlamaya başladı.

Çeşme’den yola sâdır, depremden etkilenen illere yardım malzemeleri ve iş malzemeleri, yakıt tankerleri, taşımalık, azık ve keyif malzemelerini haiz ULUSOY5 Ro-Ro Gemisi İskenderun Limak Limanı’na ulaştı.

Çeşme Belediyesi 10 kenti vuran deprem felaketinin peşi sıra bir müzaheret Tırlarını bölgeye göndermeye bitmeme ediyor. Başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında vatandaşlar Çeşme Belediyesi Alaçatı Ilişik Bakım Binası’na getirdikleri battaniye, denk, aymazlık tulumu, otağ, çağa bezi, liyakatsiz ruba, ısıtıcı ve birçok tahaffuz malzemeleri ile bu kampanyaya katkıda bulunuyor.

“BÖLÜM DAYANIŞMA GÜNÜ, YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Çeşme Şehremini Ekrem Izzet de depremde hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı, dertli vatandaşlara ise evgin şifalar diledi. Çeşmeli vatandaşlara arkalama çağrısında bulunan Çap, “Devir tesanüt günü, yaralarımızı bilcümle gelişigüzel saracağız. Bugün itibariyle 200 vatandaşımızı otellerimize yerleştirdik. Pınar ailem evlerini açmaya başladı, çok sunturlu telefonlar, mesajlar geliyor. Otellere yerleştirilen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını diremek, kendilerini evlerinde kabil hissettirebilmek üzere elimizden geleni yapıyoruz. Alaçatı Ilişik Bakım Binamızın bire bir bölümünde butik kurduk. Buraya mevrut misafirlerimizin ihtiyaçlarını bastırmak için bu butikten ücretsiz şekilde faydalanabilecekler. Bunun beraberinde Dr. Tayfun Aydemir Dosdoğru Dirim Merkezimizde fariza özne bir ruhiyatçı, iki sosyoloğumuz Çeşme’ye gelen misafirlerimizi otellerinde ve evlerinde musahabe ederek ruh bilimsel destek hizmeti veriyorlar. Tıpkısı yandan dahi temas çağ yardım TIR’larımız yola çıkmaya devam ediyor. Ülkemizin başı sağ olsun, biz haddinden fazla etkili bir milletiz bunları hep beraber aşacağız”

Share: