Polisin köpekli sürücüyle imtihanı

Denizli’de henüz geçmiş kendisini kovalayan polisin kolunu köpeğine ısırtan alkollü güdücü, güpegündüz başı dumanlı olunca otopark halindeki begayet bir araca çarptı. Yanından ayırmadığı yasaklı soy köpeği dolayısıyla engelleme edilemeyen güdücü, polis ve sağlık ekiplerine yumruk anlar yaşattı. 2042 yılına büyüklüğünde ehliyetine el konulmuş olmasına karşın alkollü anahtar kullanmaya devam fail çoban, mufassal çabalar sonucu kandırma edildi.

Olay, Pamukkale ilçesine sınırlanmış Kuşpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Geçtiğimiz Ilkgüz ayında alkollü vesile kullanırken yakalandığı polislere direngen ve kapısını kilitlediği aracının camından kendisini kovalayan polisin kolunu köpeğine ısırtan alkollü güdücü Ardıl T., güzeşte 6 mahiye sürenin ardından gine ortalığı birbirine kattı. Köpeğini yanından ayırmayan Ardıl T., dalgündüz gine alkollü bire bir şekilde 20 KARGIŞ 990 plakalı otomobilinin direksiyonuna geçti. Mesai Caddesi üstünde hızlı bire bir şekilde ilerleyen Arda T. kontrolündeki araba, kontrolden çıkıp otopark halindeki ötede benzeri araca çarparak durabildi. Yardıma koşan vatandaşlar, araçta dertli sürücünün yanındaki Dogo Arjantin cinsi köpeği görünce engelleme edemedi. İhbar konusunda bölgeye esenlik ve asayiş ekipleri gönderme edildi.

Benzeri yandan çoban, değişik yandan köpekle uğraştılar

Olay namına giden afiyet görevlileri, müdebbir bir şekilde araca yaklaşarak sürüyü kandırma etmeye çalıştı. Hiçbir şekilde müdahaleyi kabul etmeyen sürücü, asayiş güçlerinin uzun uğraşları sonucu ikan edildi. Arabada kapik olduğu üzere müdahale edemeyen ekipler, hafif yaralı olan sürücüyü dışarıya çıkarmayı başardıktan bilahare köpeğin hariç çıkmaması için serian kapıyı kapattı.

Yaralı çoban Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezindeki görevliler ilçe adına gelerek aracın içindeki saldırgan köpeği çıkartıp götürdü. Çalışmaların ardından araçlar otoparka çekildi. Sürücünün daha öncesinden alkollü vasıta kullanmaktan belde 2042 yılına kadar ehliyetinin alındığı ve olayın meydana geldiği çevrim polisin kolunu ısıran köpeğe ise müddeiumumilik kararıyla halk konulduğu öğrenildi. Alkollü sürücünün polis ve sağlık ekiplerine zorluk yaşattığı anlar, kendisine yardıma gelen aynı vatandaş yoluyla el telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Park halindeki aracın sahibi Uca Turak, kaymakamlık hesabına geldiklerinde alışılmadık olduğunu belirterek, “Eşim buraya arabayı iyice tıpkısı şekilde otopark etmiş. Bu arabamıza çarpan adam ise konu ve ne bulduysa içmiş. Peşi Sıra gelip arabamıza çarptı ve şu anda bir nice zararımız var. Hangi yapacağımızı bilmiyorum” dedi.

“Köpek alelacele sahibinin peşinden geldi ama tığ korkup kapıyı kapattık”

Kazada aracında maddi hasarın oluştuğu Mürtefi Turak’ın eşi Emine Turak, sürücünün park halindeki araçlarına çarpması sonucu kıygın olduklarını söyledi. Sürücünün araçtan zorlukla indirilebildiğini tamlayan Turak, “Şahsı araçtan çok tahakküm çıkardılar. bir tane kapik eğitmeni varmış, o efkârlı sürücüyü ‘Ego seni tanıyorum, sen beni tanımadın mi?’ diyerek yalvarıp çabucak araçtan dışarıya çıkardı. Kapik lahzada sahibinin arkasından geldi amma tığ korkup kapıyı kapattık. Sürücüyü dökülmüş bire bir şekilde hastaneye götürdüler. Geçmişteki vukuatı tıpkı şekilde beni buldu. Buraya arabamı park ettim. Kedimi veterinere götürdüm ve gelip baktığımda aracım bu haldeydi. Daha öncede alkolü dil kullanmış ve ilçe yapmış. Başkaca bu şahsın köpeği polisin kolunu ısırmış. Ego bundan şikayetçiyim” diye niteleyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: