Polonya ve Rusya’dan Erciyes’e Charter uçuşlar başladı

Polonya ve Rusya’dan Erciyes’e Charter uçuşlar başladı

Charter uçuşlar ile ilk göç Rusya ve Polonya’dan geldi

KAYSERİ – Geçtiğimiz hafta ski sezonunu açan Erciyes Ski Merkezi’ne Charter uçuşlar ile önceki göç Rusya ve Polonya’dan geldi. Erciyes’e kış sezonu süresince 40 bin ecnebi gezgin gelmesi bekleniyor.

Acun standartlarındaki pistleri, akıbet teknoloji ürünü teleferikleri, modern konaklama tesisleri ve erişim imkanları ile arsıulusal bire bir şekil konumuna gelen Erciyes, ecnebi turistler vasıtasıyla gösterişli ilgi görmeye bitmeme ediyor.

22 Fasıla 2022 itibari ile şita sezonunu açarak kayak severlerin akınına uğrayan Erciyes’e 2022/2023 kayak sezonunun önce Charter uçuşları Polonya’nın başkenti Varşova’dan ve Rusya’nın başkenti Moskova’dan gerçekleşti. Kayseri Erciyes’e bin kişilik önce seyyah kafilesi kırıcı ve şehir otellerine yerleşti.

Mart ayının akıbet haftasına büyüklüğünde sürecek olan Charter uçuşların yanında İstanbul aktarmalı mevrut yabancı turistlerle alay malay kış boyu dünyanın rastgele yerinden tahminî 40 bin yabancı turistin şita tatilini Erciyes Kayak Merkezi’nde geçirmesi bekleniyor.

Kış tatili için Moskova ve Varşova’dan tıpkı haftalık dinlence paketleriyle Erciyes’e mevrut yabancı turistler, sadece kayak yapmakla yetinmeyip 6 bin almanak tarihi geçmişi ile birçok medeniyete familya sahipliği fail Kayseri’nin tarihi ve tabi güzelliklerini keşfederken, 45 dakikalık mesafede mevcut Kapadokya’bile peri bacalarını gezip palavra deneyimi yaşayacak.

Turistler ayrıca incitici ve site otellerinde konaklayarak Kayseri’nin pastırma, sucuk, mantı kadar mahalli lezzetlerini tatma imkanı buluyor. Nedeniyle şita, zaman, hars, din, gastronomi, ahzüita kabilinden turizmin takatli çokça kategorisini bir anda sunan bire bir şita destinasyonu namına Erciyes dünyada eşi tıpkı sıfır özellikleriyle ecnebi ağırlayacak.

Direkt uçuşların beraberinde dünyanın dört bir vasıtasıyla Almanya, İtalya, Amerika, İngiltere, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Kore, Malezya, Fransa kabil ülkelerden birlikte ev ve eş guruplarıyla gelip Erciyes’te kayak tatili yapan yabancı turistlerin sayısı rastgele sabık yıl artıyor.

Konu ile ilişkin ayrımsız açıklama fail Kayseri Erciyes A.Ş. Yan. Seviye. Bşk. Dr. Gaye Cahid Cıngı, “Site yerine Kayseri Büyükşehir Belediye’mizin Erciyes Dağı’nda yapmış olduğu Erciyes Master Planı neticesinde çok şükür dünya standartlarında tıpkısı ski merkezine kavuştuk. Yapmış olduğumuz arsıulusal pazarlama, neticesinde 2017 yılının Açıklık ayında şehrimize önceki charter uçağını Rusya’dan indirerek şehir tarihimize çok makro tıpkısı dönüm noktasının başlangıcını yapmıştık. Son 6 yıldır yurtdışına açılıp Rusya, Ukrayna ve Polonya kabilinden ülkelerden doğrudan seferler ile getirdiğimiz turistlerde üstelik yoğun tıpkısı memnuniyet oranına ulaştık. Akabinde Erciyes’in kalitesi şehrimizin dağa olan yakınlığı, şehrimizin kültürel değerleri 6 bin yıllık medeniyet tarihi ve Kapadokya bölgesinde olmamız kadar acun turistini çekecek cazibelerle temas yıl ecnebi seyyah oranı yavaş yavaş daha da arttı. arada bir haftada 10 uçağa kadar çıktığımız oldu. Geçtiğimiz yıllarda yeniden Ukrayna, Polonya, Rusya üzere ülkelerden doğrudan uçuşlarla mihman ağırlıyorduk. Bu sene Ukrayna’daki çekişme nedeniyle ordan uçuş yapılmıyor ama o açığı Rusya ve Polonya üzerinden kapatarak şehrimizdeki Erciyes turizmi amacıyla mihman ettiğimiz gezmen sayısını bu sene henüz üstelik arttıracağız. Bu mevsim üzere planlanan önce uçuşlar şehrimize ulaştı. Bugün fiktif ile kayak yapmaya başladılar. Bu konuda çokça mutluyuz. Bundan Sonra Erciyes’in uluslararası bire bir kalıp olma yolunda hızla ilerlemesinden çevre gururluyuz. Polonya ve Rusya’dan direkt uçuşların birlikte dünyanın beher marifetiyle alelhusus Kapadokya’ya mevrut Ortadoğu, Uzakdoğu ve Latin Halkları Amerikan yabancıları da Erciyes’te henüz zaman yeni başlamış olmasına karşın ağırlıyoruz. Tarifeli seferler ile İstanbul ve Ankara üzerinden misafirlerimiz bile ski üzere geliyorlar ve burada ant geçiriyorlar. Bu sene ortalama 40 bin yabancı turisti kış sezonunda şehrimizde konuk etmeyi planlıyoruz” dedi.

Share: