Putin’den dev kanıt: Ukrayna, Türk Debi Borazan Hattı’nı havaya uçurmaya çalıştı

Aylardır cenk halinde olan Ukrayna ve Rusya ortada sular durulmuyor. Ukrayna’nın Katliam Köprüsü’nü bombalamasına Rusya cephesi, Kiev’i bombalayarak yanıt verdi. Ukrayna lideri Zelenski ölü ve yaralılarının olduğunu belirterek, “Rusya insanları uykusunda öldürüyor. Bizi yeryüzünden kaldırmak istiyorlar” dedi. Yetkililer saldırılar zımnında bildirme bir iki 8 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

“BITMEME EDİLİRSE CEVABIMIZ DAHA ÜSTELIK KABA OLACAK”

Ukrayna’nın başkenti Kiev ve biraz şehrinde art arda patlamaların yaşanmasının peşi sıra Rusya Oran Başkanı Vladimir Putin’den birlikte özen çeken benzeri açıklama geldi. Putin, Ukrayna’ya gerçekleşen saldırılara yönelik “Etraflı menzilli füzeler bu sabah Ukrayna’nın erke, askeri ve iletişim tesislerini vurdu. Rusya’ya cebin saldırılar devam ederse cevabımız anif olacak” ifadelerini kullandı.

SES GETİRECEK İDDİA

Geçtiğimiz günlerde Katliam köprüsünde meydana gelen patlamanın Ukrayna istihbaratınca yapıldığını açıklayan Rusya Azamet Başkanı Vladimir Putin’den yıpranmamış ayrımsız tez henüz geldi. Putin, Ukrayna’nın Türk Cereyan Boru Hattı’nı uçurmaya çalıştığını söyledi.

“TERÖR YÖNTEMLERİNİ KULLANIYORLAR”

Katliam Köprüsü’ndeki patlamanın Moskof sivil ve ciddi altyapısına yönelik tıpkısı saldırış olduğunu belirten Putin, “Saldırıyı Ukrayna istihbaratının organize ettiği açıktır. Kiev rejimi tafsilatlı süredir terör yöntemlerini kullanıyor.” dedi.

Share: