Putin’in açıklamasından sonradan Ukrayna’ya yönelen Çeçen güçlerinin videosu Acımasız yaymaca kanallarında dolaşmaya başladı

Aylardır çarpışma halinde olan Ukrayna ve Rusya arasında sular durulmuyor. Ukrayna’nın Kırım Köprüsü’nü bombalamasına Rusya cephesi, Kiev’i bombalayarak cevap verdi.

KADİROV: ARKANA BAKMADAN KAÇ

Bu gelişme sonrası gözler baştan bölgeye çevrildi. Savaşın esasen beri Rusya’nın sunu nazik destekçilerinden biri olan Çeçen lider Ramazan Kadirov, Ukrayna’ya müteveccih tehditkar sözler sarfiyat etti. Zelenski üzere “Aptal” ifadesini kullanan Kadirov, “Zelenski, Kiev ve ayrıksı şehirlere yapılan saldırılardan şikayet ediyor. Bön Zelenski, sen bu tuhaf saldırılar yapıyorsun birlikte tığ yapamaz mıyız? Bunu neden düşünmedin? Rusya’nın savaşa elan umum adına başlamadığı üstüne seni uyarmıştık, bu yüzden vurgun adamlar kabil şikayet etmeyi bırak. Bu füzelerin elan güçlüsü gelmeden, arkana bakmadan birçok” şeklinde konuştu.

PUTİN YENİ SALDIRILARIN SİNYALİNİ VERDİ

Rusya Fehamet Başkanı Putin bile yeni saldırılar olabileceğini sinyallerini verdi. Putin, Ukrayna’ya gerçekleşen saldırılara müteveccih “Mufassal menzilli füzeler bu sabah Ukrayna’nın erke, askeri ve bildirişim tesislerini vurdu. Rusya’ya alın saldırılar devam ederse cevabımız anif olacak” dedi.

ENDİŞELENDİREN VİDEO

Parçalanmamış bu gelişmelerin ışığında Acımasız kanallarında dolaşıma sokulan aynı video endişeleri daha birlikte artırdı. Bahsi sabık videoda Kadirov öncülüğündeki Çeçen güçlerinin tekbir getirdiği ve intikam yemini ettikleri duyluyor.

Share: