Rapçi Kanye West’in Instagram ve Twitter hesapları kapatıldı! Akıbet paylaşımı Hileci karşıtlığı konusunda

İsmini yasal adına “Ye” şeklinde değiştiren ünlü rapçi Kanye West’in Instagram hesabı 7 Ekim’de dünya üzerinden rapçi Diddy’nin “Yahudiler yoluyla arama edildiğini” tez etmesinin arkası sıra askıya alınmıştı. Geçtiğimiz cuma günü yaptığı paylaşımla Twitter’birlikte Teşrinisani 2020’den beri ilk kez paylaşım işleyen West, Twitter’a düşüncesiz döndüğünü ilan etti.

ELON MUSK KARŞILAMIŞTI

Twitter’birlikte önceki olarak West, “Şuna bak, Mark. Beni Instagram’dan elbet attın” diyerek yazdı ve Zuckerberg ile olan bire bir fotoğrafını paylaştı. Bunun konusunda Elon Musk ise yunak tıpkısı karşılaşama mesajı yazarak “Twitter’a gine anlı şanlı geldin dostum!” dedi.

TWİTTER ÜSTELIK HESABINI KİLİTLEDİ

West’in hafta sonu attığı Yahudi karşıtı tweetin ardından Twitter, şeriklik politikalarını ihlal ettiği” gerekçesiyle West’in paylaşımını kaldırdı. Iştirak, 9 Ekim’de şarkıcının Twitter hesabını askıya aldı.

WEST’İN SİLİNEN PAYLAŞIMI

West, Twitter üzerinden yaptığı silinen paylaşımlarında “Bu akşam ezanı biraz uykum var ama uyandığımda Çıfıt halkı üzere ölüm tehlikesi seviyesini 3 yapacağım. Matrak olan molekül ise şu: Ben Çıfıt düşmanı olamam zira doğrusu siyahlar birlikte Hileci. Benzeri zamanda siz benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı çıkan herkesi silmeye çalıştınız” ifadelerini kullanmıştı.

Share: