Rize haberleri! Rize Belediyespor’un hedefi Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde sürekli başlamak

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek Rize Belediyespor’un kulüp başkanı Mustafa Köroğlu, bu kulvarda kalımlı tevessül etmek istediklerini belirtti.

Köroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ligin geçmiş haftasında ferda İstanbul’da Emlak Konut’a konuk olacaklarını hatırlattı.

İstanbul’da ruhlu Rizelilerin desteğine gerekseme duyduklarını vurgulayan Köroğlu, İstanbul Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak maç üzere taraftarlarını tribüne çağırma etti.

Köroğlu, “Var benzeri Hayalimiz” sloganıyla yola çıktıklarını ve taraftarlarının desteğiyle tarihlerinde ilk defa Süper Lig’e yükseldiklerini aktararak, şunları söyledi:

“Engelleri aşarak hayallerimize ulaştık. Demincek Kadınlar Süper Ligi kabil köklü bire bir camianın içindeyiz. gerçekçi olmak icabında şampiyona hayalinde değiliz amma banko yığın için ayrımsız eksiğimiz olmadığını ifşa etmek isteriz. Daha gerçekçi davranarak önceki bu ligde soy dökmek istiyoruz. Çünkü alttan yetişecek soylu, ahlaklı ve karakterli gençlerimizin elinden hayatiyetli tutmanın yolu bu. Bu güce ulaşmanın yolu ise şehrin bütünlüğünden geçiyor.”

Mustafa Köroğlu, iç saha ve deplasmanda yapacakları müsabakalarda taraftarlarının desteğini yakından hissedip, beklentileri karşılayacaklarına inandıklarının sözlerine ekledi.

Share: