Rize’nin Fındıklı İlçesinde Beş Ayrı İşletmenin Şişman Açılışı Yapıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI

Fındıklı Belediyesi vasıtasıyla bugün 5 ayrı işletmenin dolgun açılışı yapıldı. Fındıklı Belediyesi’nin meci dayanışmasıyla ilçeye kazandırılan Okumuş Boysan Içtimai Tesisleri, Turan Pınar Kültür ve Musahabe Merkezi, Ülker- Osman Şişmanoğlu Zaman Çocuk Misafir Evi ve Yavru Hakları Merkezi, Eş Yaşam Kafeteryası ile Hasan Aydınoğlu Üretim Tesisleri açıldı.

Bugün yapılan açılış törenine CHP Genel Komutan Yardımcıları Gülizar Biçer Kara ve Yüksel Çılgın, CHP İstanbul Milletvekili Yüksek Şeker, CHP Avrat Kolları Genel Başbuğ Yardımcısı Necla Kaçan, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, Arhavi Belediye Reisi Vasfi Kurdoğlu, Kemalpaşa Şehremini Ergül Akçiçek, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Tunceli Pülümür Belediye Reisi Müslüm Kele, Tunceli Ovacık Belediye Reisi Mustafa Sarıgül, Samsun Atakum Şehremini Cemil Deveci, ozan Ataol Behramoğlu ve Fındıklı halkı katıldı.

Şair Ataol Behramoğlu katılımcılara türkü dinletisi sundu, ardından katılımcılar açılışı yapılan tesisleri durumunda gezdi.

Rize Fındıklı Belediyesi Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, Fındıklı halkı ve dostlarının katkısıyla yaptıkları yatırımların şişman açılışını bugün gerçekleştirmenin sevincini yaşadıklarını belirterek sosyalist şehremaneti anlayışıyla çalışmalarına bitmeme edeceklerini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Fındıklı Belediyesinin meci dayanışmasıyla ilçeye kazandırılan Okumuş Boysan Içtimai Tesisleri, Turan Pınar Hars ve Nutuk Merkezi, Ülker- Osman Şişmanoğlu Sıra Bala Misafir Evi ve Çocuk Hakları Merkezi, Avrat Yaşam Kafeteryası ile Hasan Aydınoğlu Istihsal Tesisleri’nin şişman açılış töreni yapıldı.

“MECİ TEK EŞ REJİMİNE KARŞI EŞ AKILDIR”

Ercüment Çervatoğlu şunları söyledi:

“Ziyalı Boysan Tesislerini Entelektüel Boysan’a yakışır tıpkı şekilde Fındıklı’ya kazandırmış olduk. Tamamen meci ile yaptık. Hep bunları aynı husus için yaptık. Tığ bilcümle bunları sosyalist ayrımsız uray anlayışıyla yaptık. Meci ne diye sordukları antlaşma, meci ötekileştirmeden, tek adama ve bir tane akla cebin ortak aklı oluşturmaktır. Meci benim işim namına bizim işimizdir. Meci, rantın hesabına dayanışma ekonomisidir. Meci, tarımı bitirenlere taannüt yeniden bize yeten bire bir büyüklük tutmak ve tarımı geliştirmektir. Meci, bizi karanlıklara yenmek isteyip akşamları aptal kutusuna hapsetmeye etkin anlayışa alın hars tekellüm faaliyetleri yürütmektir; tiyatrodur, sinemadır, korodur, konserlerdir, festivallerdir. Meci ile mensur edeceğiz yarınları, bir tane adamı yıkacağız, eş aklı erk kılacağız.”

FINDIKLIYA KAYYUM KALDIRMAK İSTEYENLERE KARŞI FINDIKLI HALKI DİRENDİ”

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz şunları söyledi:

“Fındıklı halkına ağırlık beğenmek isteyenler, Fındıklı’ya kayyum nasbetmek isteyenler tıpkısı şeyi gördüler ki bunu Fındıklı’üstelik gerçekleştirmeleri cins değil. Çünkü buna alın çıkan Fındıklı halkı var, buna karşı sâdır Rizeliler var. Türkiye’yi zat karanlığına mahküm gelmek isteyenler gelişigüzel çevrim yıpranmamış oyunlarla, yıpranmamış operasyonlarla karşımıza geliyor. Bir derinti şeyi yaşadı Fındıklı halkı. Bundan sonraki günlerde de tıpkı şeyler olacak. Amma buna karşı çıkmanın tek yolu dayanışmaktır, birlikte olmaktır, alay malay durmaktır. Umum belediye başkanları bakım yapar, yapmalarından doğal benzeri öz yoktur. Ama tığ ona bakmıyoruz, ego şuna bakıyorum bire bir belediye başkanı tıpkısı kentin kimliğine hangi katıyor? Ayrımsız kentin vizyonunu zahir oluşturuyor? Bir kentin çocuklarına şüphesiz ayrımsız ilçe bırakıyor? Zaman baktığımız zaman Fındıklı’da görüyoruz kim kentin kimliği oluşuk zaman Fındıklı ilçemiz Türkiye’nin rastgele tarafında ve hassaten dünyada bilinen benzeri kaza.”

“İYİ Kİ FINDIKLI BELEDİYESİ VAR”

CHP İstanbul Saylav Ulu Şeker şu ifadelere kayran verdi:

“Tığ 12 Eylül’den beri yağmacı bire bir belediyecilik anlayışına Türkiye’yi teslim ettik. Hoppadak belediyelerde değil merkezi idarede da bu idrak bize dayatılıyor. İyi kim Fındıklı Belediyesi var, mebzul ki Ercüment komutan var, dolgunca ki Fındıklılılar var. Bunun karşısında neler yapılabileceğini bize arz mebzul şekilde gösteriyor. Elimizde bakir haddinden fazla biraz solcu var. Çamaşır Azgını solcularla çokça işimiz bulunmayan. Onlar maatteessüf akıbet dönemde kapalı işlerin içerisine dahi girdiler. Bu elimizdeki mayayı gani kullanamazsak, bu ahlaki çöküntüden bu ülkeyi kurtaramazsak geleceğimiz bembeyaz değil. İyi ki Rize’nin bu ucundan hakeza tıpkı telakki çıktı.”

“O BÜYÜKLÜĞÜNDE ŞEN RİZELİYİM DİYORUM Kİ ARTIK HEM PAZARLIYIM DİYORUM HEM FINDIKLILIYIM DİYORUM”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Yüksel Müfrit ise şunları söyledi:

“Ego Pazarlıyım, uzun zaman Rizeliyim demekte zorlandım zira Türkiye’ye bayağı on paralık hak etmediği bire bir siyasi figürü ihsan ettiğine dair benzeri önyargı var. Halbuki Rize deyince çok nazik tıpkı akıl çok şişman yaşanmışlıklar bile var. Ego o yaşanmışlıklar ve dağarcık sayesinde ihtimal birlikte buradayım. O nedenle o büyüklüğünde bayindir Rizeliyim diyorum kim imdi hem Pazarlıyım diyorum hem Fındıklılıyım diyorum hem Rizeliyim diyorum özen edin buradaki tığ duygusu çokça kebir. Türkiye’bile çok aheste tıpkı coşkunluk var, erk bizi bize antagonist kılarak politika yapıyor. Ülkesini seven on paralık kimsenin yapmayacağı bir şeydir bu. Buna cebin meci diyoruz ve müşterek geleceğiz diyoruz. Tığ Cumhuriyet Ahali Partisi adına on paralık kimseyi politik düşman görmüyoruz, politik rakip görüyoruz. Rakip başka antagonist ayrıksı, katiyen bu antagonist terminolojisine tasdik olmayacağız. Yalçın çivi çocuklarını harcayan ülkeler onma olamaz. İflah imkânsız amma bu ülkede hangi yaparlarsa yapsınlar tıpkısı yerden soy sop yeşeriyor. Kökünü kazıyacağız diyorlar, düşmanlaştırıyorlar, olmadık şeyler yaparak bu ülkenin umudunu yok ettiklerini düşünüyorlar amma tek olmadık aynı yerden nesil yükseliveriyor. Ben birlikte sıra doğudan yükselir diye niteleyerek Fındıklı’da yeşerdi diyorum ama Fındıklı yetmez. Bir Pazarlı yerine benim hafızam üstelik başkasını talep ediyor, Ardeşen’i rica ediyor, Pazar’ı dilek ediyor, Çamlıhemşin’i rica ediyor. Bu kıran şeridinde kurum duyduğumuz yıldızlarımızı pekâlâ arttıracağız.”

“BAZILARININ HAYALLERİ HALKIN SIRTINDAN ZENGİN OLMAKTI”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Esmer birlikte şunları söyledi:

“Sayın Ercüment başkanım dedi ki, ‘hayallerim vardı’ şehremini olmam cihetiyle o hayaller iktidara arzulu olan aynı koltuğa istekli olan herkeste var başkanım. Bazılarının hayalleri benzeri yüzükle gelip halkın sırtından karun kadar zengin olmaktı. Bazılarının hayalleri iktidara gelip beton belediyecilik anlayışıyla halkın cebin terini o betona mahvetmek gömdüğü betondan dahi bilcümle sülalesini varlıklı kılmaktı. Bazılarının hayalleri koltukta oturup koca dost yandaşlara halkın emeğini peşkeş çekmekti ama Ercüment Başkanın ve CHP’li uray başkanlarının CHP’li yöneticilerin tıpkı bir tane hayali var. O hayallerini halkın hayali kılmak ve halkın emeğini halkın cebin terini o hayallere kuma ederek toplumcu belediyecilik anlayışını, toplumcu nüfuz, sosyalist umumi iktidar anlayışına dönüştürmektir.”

ONURLUK TÖRENİNDE BIREY ANLAR YAŞANDI

Konuşmaların arkası sıra meci dayanışmasına yardım sunan ve düzentileme verenlere plaketler verildi. Belediye Reisi Ercüment Delimsirek Çervatoğlu, sabık kamer ebedî uyku fail Fındıklı Belediye Divan Üyesi avukat Hasan Aydınoğlu’nun hesabına verilen ödülü eşi Sibel Aydınoğlu’na verdi. Bu esnada Aydınoğlu’nun ağlayarak başbuğ Çervatoğluna sarılması salondakileri duygulandırdı.

Share: