Rusya’nın Ukrayna saldırıları dolayısıyla Zalim milyarder vatandaşlıktan daha çok

24 Şubat’ta Ukrayna topraklarını obstrüksiyon fail Rusya, aylarca sürecek aynı savaşın fitilini ateşledi. İki mutluluk arasındaki savaşta on binlerce duygusal kaybı yaşandı, milyonlarca insan ise evini hasrolunmak zorunda kaldı.

Rusya’ya aksülamel gösteren birçok talih ise Rusya’ya ve Acımasız vatandaşlarına mütenevvi yaptırımlar uyguladı. Özellikle Moskof milyarderler kazançlı yaptırımlardan ve ülkelere antre yasaklarından ters etkilendi. Kâh oligarklar ise bu süreç süresince karanlık şekillerde ölmüş bulundu.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Son adına dünyaca ünlü Acımasız milyarder 61 yaşındaki Yuri Borisovich Milner, Rusya vatandaşlığından çıktığını açıkladı. Facebook, Zynga, Twitter ve Groupon’un üstelik yatırımcılarından olan Milner; sosyal medya hesabı Twitter’dan tıpkı izah yaptı. Rusya’nın 2014 yılında Kırım’ı ilhakının arkası sıra kendisinin ve ailesinin ülkeyi tamamıyla olarak metrukiyet ettiğini belirten Milner, “Bu yılın yaz aylarında ailemle gelişigüzel Rusya vatandaşlığından çıktık” dedi.

AYNI ZAMANDA İSRAİL VATANDAŞI

1999 yılından bu yana İsrail vatandaşı olan Milner, DST Global’in genel ağ sitesinde saha kayran bire bir bilgelik notuna göre 2014’ten bu yana Rusya’yı mülakat etmedi. Rusya’dahi tek varlığı bulunmayan Milner’ın, zatî servetinin yüzdelik 97’si Rusya dışında elde edildi. Tekrar genel ağ sitesinde yayımlanan vukuf notunda Milner’ın, Rusya lideri Vladimir Putin ile tek ilişki kurmadığı ve tanışmadığı birlikte belirtildi. Bloomberg Milyarderler Endeksi, Milner’ın servetini yaklaşık 3,5 bilyon dolar adına tutum ediyor.

Share: