Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği hava saldırıları bu sabah üstelik sürdü! 6 şehirde sivillerin üstüne bombalar yağdı

Katliam Köprüsü’nün meram alınmasından sonraları Rusya Cesamet Başkanı Putin, intikam planını Ukrayna’nın kentleri üzerinden yaptı. Moskof uçakları, evvel sabahleyin ilkin Kiev atılmak amacıyla birçok noktayı vururken saldırılar bu sabahta sürdü.

RUSYA YİNE SALDIRDI

Dünkü saldırıların ardından bu sabahta Kiev’de alarm çaldı. Herkesin sığınaklara inmesi istenirken Rus uçakları gökyüzünde belirerek tekrardan sivillerin konusunda bombalar yağdırdı. Odessa ve Kiev ilkin koyulmak amacıyla Ukrayna’nın Lviv,Ternopil ve Vinnitsa kentleri vuruldu.

75 ROKET ATILDI

Diğer yandan Ukrayna Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Valeriy Zalujniy evvel sabahki saldırıların arkası sıra, “Rusya bu sabahleyin 75 roket fırlattı, 41 tanesi gelgel savunmamız tarafından aylak kuzuluk getirildi” açıklamasını yaptı. Ukrayna Başbakanı Denis Şmihal ise, Ukrayna’nın başkenti Kiev ile birlikte dokuz farklı bölgesinde “11 eke altyapı tesisinin” cemaziyelevvel sabahki bombardımanda vurulduğunu söyledi.

”BİZİ HARİTADAN SİLMEK İSTİYORLAR”

Dünkü saldırılar karşı izah eden Zelenski ise, “Bizi yeryüzünden silmeye çalışıyorlar, evlerinde uyuyanları ve işe gidenleri öldürdüler. Malesef ölü ve yaralılarımız var. Lütfen sığınaklardan ayrılmayın”ifadelerini kullanmıştı.

Share: