Safranbolu’da 30 Ağustos, Utku Yürüyüşü ve Konserlerle Kutlandı

Safranbolulular, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Safranbolu Belediyesi’nin düzenlediği Utku Yürüyüşü ve konserler halkın ağırbaşlı katılımıyla gerçekleşti.

Saat 19.30’da Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nin önünde tıpkı araya gelen alay, marşlar söyleyerek Nişancı-ı Milli El Erki Meydanı’na ilerledi. Vatandaşlar, burada sahneye sâdır Burak Uzunkara’nın şarkılarına eşlik ederek alay sevincini yaşadı. Peşi Sıra Necati ve Saykolar, Safranbolulular ile buluştu.

Belediye Başkanı Elif Köse, tayf performansıyla vatandaşlara unutulmaz tıpkısı tün yaşatan sanatçılara ödül sunarak, teşekkürname etti. Köse, vatandaşları selamlayarak, şu sözlerle bayramlarını kutladı:

“Istiklal mücadelemizin haddinden fazla nazik bir başarıyla, zaferle taçlandığı ve 100. yılını kutladığımız bu fena hâlde günü; işgalden zafere, zaferden cumhuriyete giden bu yolda, Atatürk’ümüzün izinde yürüyen birlik vatandaşlarımızın 30 Ağustos Yengi Bayramı’nı ilgiyle kutluyor, tıpkısı kararlılıkla yürüdüğümüz yolda önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, parçalanmamış şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve özlemle anıyorum.”

Safranbolu Belediyesi’nin birleştirme ettiği izlence, geç saatlere büyüklüğünde bitmeme etti.

Share: