Safranbolu’da “Kendi Kentimde 1 Devir Turistim” Uygulaması Başlıyor

Safranbolu Belediyesi başlattığı bakir aplikasyon ile Safranbolu, Karabük ve Karabük’ün değişik ilçelerinde tevakkuf eden vatandaşlara, Safranbolu’yu tanıtacak. Herhangi Bir çarşamba yapılacak ve 2 saat sürecek yolculuk ile vatandaşlar, üstü ayan otobüs marifetiyle Safranbolu’nun koskocaman yerlerini görecek ve tanıyacak.

Gezi, saat 11.00’de Pakt-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda başlayarak Bağlar – Deretarla – Hıdırlık – Kazdağlı Meydanı – Misak-ı Milli El Erki Meydanı güzergahında tamamlanacak. Vatandaşlara, Hıdırlık’ta çay ikram edilecek. Sonrasında doğa yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşü Kazdağlı Meydanı’nda tamamlayacak takım, üstü kemiksiz otobüs ile Pakt-ı Milli Demokrasi Meydanı’na bırakılacak.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda, kontenjanın 30 dirilik ile sadık olduğu bildirildi. Geziye süzülmek isteyenlerin, Safranbolu Belediyesi web sitesinin duyurular kısmında meydan kayran başvuru formunu doldurması ve El Masaları’na teslim etmesi istendi.

Safranbolu’yu lanse etmek üzere büyük ceht harcama ettiklerini tamlayan Şehremini Elif Köse, “Kentimizi evvel kişi vatandaşlara tanıtmamız gerekiyor. Başlattığımız ‘Kendi Kentimde 1 Aktarılma Turistim’ uygulamasıyla seçkin Çarşamba 30 emanet ile yapacağımız gezide, bu amaca ulaşmayı hedefliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: