Sağanak yağış dolayısıyla köprü yıkıldı, köy yolu kapandı

Boğanak yağış zımnında köprü yıkıldı, karye yolu kapandı

KASTAMONU Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde canlı olan bora yağmur sebebiyle ayrımsız köye ulaşımın sağlandığı güreşçi köprüsü yıkıldı.

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde geceleyin saatlerinde etken olan boğanak yağış cihetiyle, debisi yükselen Bağdere köyü deresi üzerindeki güreşçi köprüsü yıkıldı. Köprünün yıkılması ile Bağdere köyüne ulaşım kapandı. Köprünün yıkılmasının peşi sıra tün saatlerinde bölgeye mevrut Kastamonu İl Hususi İdaresi, Hanönü Belediyesi, DSİ ve AFAD ekipleri mesai başlattı. Ekipler yoluyla yapılan emek ile köye muvasala mütenavip köprüden sağlanmaya başladı. Bölgede kâin 2 aile ise tedarik için boşaltma edildi. Şeb saatlerinde bölgeye mevrut Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar ise ekiplerin çalışmalarını takip etti.

Bağdere köyü muhtarı İsmail Demir, yeğin anından itibaren devletin yanlarında olduğunu belirterek, “Dominant pattadak geldi, bizi mahvetti. Köprüler yıkıldı, içmece suyu hattı, bahçeler beis gördü. Devletimize teşekkür ederiz. Duygusal kaybımız yok. Olay vaktinden beri izzet yanımızda” dedi.Share: