‘Sahte doktor’ amonyaklamak için kişi namına çelenk üstelik yaptırmış

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki büyüklük hastanesinde düzme doktor skandalında bakir detaylar ortaya artık. ‘Sahte doktor’, doyurmak için veladet gününde Çapa’dan mevrut kabil namına çelenk yaptırmış.

Tekirdağ’daki yapmacıklı doktor olayına ilgilendiren bakir detaylar gelmeye bitmeme ediyor. Cali hekim Ayşe Özkiraz, sahte hekim kendisine çalıştığı hastanede kendini tatminkâr geçirmek amacıyla rastgele yolu denemiş. Türkiye gündemine oturan Çerkezköy Devlet Hastanesinin yönetimi sessizliğini korurken, cali doktor Ayşe Özkiraz’ın 21. yaşını hastanenin poliklinik odasında ara sıra doktor ve hemşirelerle kutladığı birlikte ortaya çıktı. 20 Ekim’deki tevellüt gününde ilgi calip ayrıntı ise kendisini Çapa Tababet Fakültesinden çıkışlı olarak tanıtan sahte doktorun, tıpkısı internet sitesi üzerinden sipariş vererek Çerkezköy’deki benzeri çiçekçiden Çerkezköy Kerem Hastanesine gönderdiği, “Çapa’nın gururu, seni seviyoruz. İyi kim doğdun hekim” yazılı çelenk oldu. Düzme doktorun kendine “Sağlık dolu yıllara canım dostumuz. Seni çok seviyoruz. Mevlit günün mutlu olsun. Doktorlar tayps” notuyla gönderdiği çiçek için emniyet kartından 350 TL ödeme yaptığı öğrenildi.

Maskesi toplumsal medyadan düştü

Poliklinik odasında bazen etibba, hemşireler ve şifahane çalışanlarıyla gözyaşı pasta kesip 21’inci gözyaşı gününü kutlayan, gedikli sevgilisine; İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde iddiaya göre bacı ve personel olan S.U. ve F.G. isimli iki kişiden S.U.’yu nöroşirürjiyen, F.G.’yi ise döş cerrahı kendisine tanıtıcı sahte doktorun yalanları bununla üstelik bitmedi. 5 Eylül’birlikte Parafin Konak’ta yapacakları nişanı üstelik sanki Ankara’daki öğretmen annesinin küşade ruh ameliyatı gerekçesiyle fesih ettiren Ayşe Özkiraz’ın, gedikli sevgilisi T.K. ile ilişkisi devam ederken, instagram üzerinden tanıştığı V.C. isimli kişiyle üstelik görüşmeye başladığı; iddiaya bakarak birkaç kez Çerkezköy’bile görüştüğü V.C.’ye dahi kendisini araştırma görevlisi yavru cerrahı kendisine tanıttığı belirtildi. Ayşe Özkiraz’ı Çerkezköy’de ayrı ayrı tarihlerde iki el görüşme fail V.C., kullanılmamış sevgilisi Ayşe’yi Çapa Tababet Fakültesindeki arkadaşlarına sorarak, onlardan hikmet yapmak istediği esnaftan, fakültede bu isimde bir öğrencinin olmadığını öğrenince, Ayşe’nin astsubay sevgilisi olan T.K.’ye ide atarak onun aynı hekim olmadığını söyledi.

Hastanedeki yalanı 12 Kasım’dahi ortaya çıktı

Astsubay sevgilisinin durumu hastane yetkililerine bildirmesinin arkası sıra 12 Kasım 2022’de kendisini hastaneye çağıran sekreter T.’nin, “Doktor eş seninle ahbaplık etmek istiyor” demesi konusunda yalanlarını burada noktalayan Madama Matruşka lakaplı Ayşem Özkiraz’ın adının de Ayşem değil Ayşe olduğu ortaya daha çok.

Anne gözyaşlarıyla anlattı

İddiaya bakarak Ayşe Özkiraz’ın hastanede değişik tarihlerde şeb de nöbete kaldığı bilgisini geçmiş akşam benzeri özel televizyon kanalında gözyaşlarıyla anlatan annesi Semra Aslan, “‘Ben büyüyünce doktor olacağım’ derdi. ‘Anne sen haddinden fazla çektin, ben seni kurtaracağım’ derdi. Böyle olmasaydı, söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları kuşkusuz çıkarttı? Ego arıyorum, arkadaşları ile Çapa’de yemek yiyor. Tutuklandığı güne büyüklüğünde bilmiyorduk. Kızım beni hastaneye götürdüğünde ‘doktor arkadaşımızın annesi’ diye bana rabıt gösteriliyordu. Hekim, derme çatma öğrencisini lacerem ameliyata aldı? Hiç araştırmadı mı? Ki müzaheret ve karyola ettiyse bulunmasını istiyorum” dedi.

Ticari göçüm ile gidip geldiği ortaya daha çok

Kendisini Ayşem Özkiraz namına tanıtıcı Ayşe Özkiraz’ın ticari taksi ile defalarca Cerrahpaşa’ya gidip geldiği, Çerkezköy’deki bazı taksicilere namus borcu taktığı öğrenilirken, Ayşe’nin tıpkısı taksicinin eşini bile annesine kendisi kadar hekim namına tanıttığı öğrenildi. Çerkezköy Ihtişam Hastanesindeki yapmacıklı doktor olayının ayrıntılarının Ayşe’nin telefon ve banka kayıtlarının incelenmesinin arkası sıra ortaya çıkması bekleniyor. – TEKİRDAĞ

Share: