Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den çok firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Arsıulusal statü kazanan ve peyzaj ile bezen bitkileri sektöründe canlılık gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi sülale sahipliğine debdebeli tıpkısı törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üzerinde firma, 20’den fazla ülkeden devir temsilcisi ve birbirinden farklı ürünlerle ilgili vatandaşları, sektörü tıpkı araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Büyük, “5 yaşında şappadak büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Bezek Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın arkası sıra için PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Bezgi Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı adına devam ediyor. Bu yıl beşinicisi 7-10 Eylül tarihleri beyninde Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar debdebeli tıpkısı törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare alan üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin esas sponsorluğunda dev tıpkısı fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara yıl boyunca bugünü muntazır 200’ün üzerinde firma stant açtı. 3 yol curcuna ve 2 nöbet fuar olarak gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den aşkın ülkeden firma iştirak sağladı. PSB Anatolia Süs Bitkileri, Peyzaj, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda ayrıca ilgili bölümlerin yer aldığı 19 üniversiteden öğrenciler düz aldı. 7 ayrımlı celse ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Mektepli Tasarım ve Aplikasyon Yarışması’nda sükse sağlayıcı öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın küşat töreninde kurdeleyi Başbuğ Ekrem Balaban ve protokol üyeleri birlikte kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Magnezit, DOĞRU Öğür Evcil Yönetimler Başkan Yardımcısı Büyük İnci, DÜRÜST Fırka İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Bölge Müdürü Aydın Polat, ilçe şehremaneti başkanları, STK temsilcileri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. Ziynet bitkisi, peyzaj ile bostan sanatları ürünleri, hisse senedi makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, kafa üretimi, site ve bostan mobilyaları, yavru baziçe grupları üzere geniş tıpkı yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Ilkgüz tarihleri beyninde mecmu vatandaşlar ücretsiz adına mülakat edebilecek.

“Irtibat ve muadele içerisinde bir nice kurumla nazik benzeri hisse senedi yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya değer katmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Bu sene 200 civarında tıpkı delege ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Angajman ve kardeşlik içerisinde bir nice kurumla büyük aynı hisse senedi yapıyoruz. Başta başkanımız ve beraberindekilere teşekkürname ediyorum. Yelpazemiz degaje Türkiye’nin beher aracılığıyla şuan tedarikçimiz var, gelgel heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki tıpkısı çocuk bu bezen bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve yerey verimi itibariyle dünyanın arz bulunmaz şehirlerinden ayrımsız tanesi olduğunu anlatım eden Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Majör, “5 yaşındaki bire bir yavru bu süs bitkiciliği fuarımız. İlk 3 yıl festival kendisine gerçekleştirildi. 5 yaşında birden büyüdük inşallah bu yıl itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, bilim ahzüita ihtiyacının karşılanmasında koruyucu olmasını temennisini ediyoruz ” diye niteleyerek konuştu.

“Yeryüzü elem fuar üstelik sektöre çokça pahal faydalar, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde sürekli yeşili anlattığını ve değişik hamlelerle fuarın çok henüz büyük tıpkısı ivme kazanacağını belirten Bursa Belediye Başkanı Alinur Denizköpüğü ise, “Yeşil artık bütün dünyanın konuştuğu bir bahis. Imdi herkes yeşile dolaşım çabasında. İyi izah etmek ve bol etap alaşağı etmek gerekiyor. Gönül sıradan çokça şeyler ikbal ediyor ama bunların hem maddesel hem bile manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu alelhusus rapor etmem lazım. Banko kusursuz bire bir yapılanma yeryüzü acı fuar üstelik sektöre çokça bati faydalar, katkılar sağlar. 10-15 yaşama çalışırken zaman 300, 500 emanet bin emanet bünyesinde etkin firmalara dönüşen süreçleri ego muammer tıpkısı insanım” şeklinde konuştu.Share: