Salihli Şehremaneti meclisi tatilin peşi sıra baştan toplandı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında toplanan Salihli Belediye Meclisinde 14 ruzname maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Salihli Uray Meclisi aynı aylık yaz tatilinin peşi sıra ilgili konuları görüşmek için Belediye Reisi Zeki Kayda başkanlığında baştan toplandı. Şehremaneti Divan Salonunda yapılan ve 14 gündem maddesinin görüşüldüğü Ilkgüz ayı toplantının açılışında konuşan Komutan Kayda, “Iyicene şehrimiz Salihli’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını, ünlü sanatçılarının konserleriyle hemşehrilerimizle alay malay coşkuyla kutladık. Halas günümüz hümayun olsun. Uray personelime, Itimat Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum” dedi. Uray çalışanlarına yapılan mülhak sözleşmeyle ilişkin vukuf veren Komutan Kayda, “Belediyemizde görev yapan faaliyet arkadaşlarımızın maaşlarını ilişkin sendikalarla ekleme kavil imzalayarak arttırdık. Belediyemiz şirketinde müteharrik işçilerimiz ve eylemli işçilerimizin maaşlarına ilişik remiks yaptık. Yeniden Belediyemizde memur ve sözleşmeli yerine çalışan personelimize yüzdelik 40 toplumsal yük tazminatı verdik. Güle güle harcasınlar” diyerek konuştu.

Salihli Belediyesi’nin 2022 yılı Sağlık Tarifesi görüşülerek düşünce birliği ile akseptans edilirken, Şehremaneti Komutan Yardımcısı adına göreve başlayan Serkan Sözer, sedir üyelerine kendini tanıttı.

Toplantıda Dedetaşı, Sarıpınar, Karaoğlanlı ve Keli Mahalleleri sınırları ortamında bulunan yerlerin İmar Çekim Değişiklikleri talebi İmar Komisyonuna, Zafer, Namık Kemal, Cumhuriyet Altını, Eskicami, Halas, Afiyet, Kırveli, Çakallar ve Beşeylül Mahallelerinde erke ihtiyacını eğlemek üzere toplanmış 14 dönüştürücü namına ilgili irade ise İmar, Ahbaplık ve Bütçe Komisyonuna gönderildi.Belediye hizmet alanı içerisinde hareketlilik gösteren atılan toplayıcılarının çalışma asıllar ve esaslarına ait hazırlanan taslak çalışmanın görüşülmesi talebi da Ülfet Komisyonuna gönderilirken, Bili İşleri Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 sayı yüzeysel istila (kombi) anahtar alınması talebi görüş birliği ile kabul edildi.

Durasıllı Mahallesinde Belediyeye ilgili 344 cezire 1 parsel nolu taşınmaza ilgili tespit edilen mükerrerliğin giderilmesi hususunda Yurt ve İstimlak Başöğretmen vekili Büyük Tetik’in yetkilendirilmesi talebi dahi fikir birliği ile akseptans edildi. – MANİSA

Share: