Salt İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Yalın Kat Umumi Yerleşmiş gerçekleşti

Arı İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Kolay Genel Müesses gerçekleşti.

Günahsız İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Macerasız Umumi Yerleşmiş gerçekleştirildi. Büro Genel Kuruluna Umumi Komutan Rafi Ay, Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Şans, Toygar Ulutürk, Genel Yazman Samet Ceylan, Genel Yazman Yardımcıları Bünyamin Bayır ve Boy Bos Erkan, Kayseri Ofis Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Büro Sekreteri Mevlüt Parıltı, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Izzet Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltalı, Şanlıurfa İl Başkanı Veli Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Sili İplik İş Sendikası kasaba illerde kâin teşkilatının yöneticileri katıldı.

Umumi Başkan Rafi Kamer, umumi kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar süresince mücadeleler verilmiştir. Emekten yana taraf olmayı kurulduğu günden beri asli görevi saymıştır. Ince yıllardır sendikamızın Gaziantep Yazıhane Başkanlığını nazik benzeri inanmışlıkla yürüten Mehmet Kaplan abimiz da bize herhangi bir antlaşma posta göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim için o büyüklüğünde nadir ki, Kaplan abinin yolculuğu aslında Salt İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te seçme ahit sendikamıza yakışanı yerine getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği çokça büyüktür. Biz ona herhangi bir zaman Kaplan Abi dedik. Zira filhakika bize abilik yaptı. Ne zaman gelsek bizi evinde mihman etti. Hangi ant başımız sıkışsa Gaziantep’e eş burada aynı abiniz var dedi. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle başta Kaplan Abimiz görünmek için, 44 sene evvel sendikamız üzere ilk adımı atanları, değme şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken emrihak edenleri, bu şerif faaliyet ve alınteri mücadelesini bire bir simge yarışı kasten bitmeme ettirenleri saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara bile başarılar diliyorum.”

“Halis İplik İş; familya, yuva ve benzeri okuldur”

“Öz İplik İş; familya, yuva ve bire bir okuldur” diyen Kamer, “Ego birlikte Halis İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu çalışma hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu bilinç, sendikal davamız için alay malay sefer yürüdüğümüz dizge amacıyla tedricen bayrı bire bir taban haline dönüşmüştür. Münezzeh İplik İş’i gayrı sendikalardan ayıran ve ibdai kılan dahi esasen budur. Halis İplik İş bir kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Mesul, avangart, yenilikçi, okkalı, hal odaklı, duyar, adaletli, güvenli, savunucu ve ayrımcılıktan mümteni değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler yahut sendikal davamızı omuzlayamayanlar dahi elhak ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Bir Tane aynı politik düşüncemiz var: Faaliyet ve amele”

İşçilerin sorunlarını sonsuz dile getirdiklerinin altını çizen Kamer, “Çünkü tığ 2019 yılında hile namına göreve geldiğimizde şunu söyledik. Dedik ki; bu sendikada tek siyasal kuruntu olmayacak. Biricik benzeri politik düşüncemiz var, mücahede ve emekçi. Emeğin sorununu ki gündeme getirirse, hangi siyasa gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki sav çıkarırsa da onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi on paralık bozmadık. Çekinmeden, cesaretle bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş sorunlar var mücahede hayatında. Bunları biz defaatle gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar tarafından de gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize kararlaştırmak amacıyla elinden geleni yaptı”

Gaziantep kâin Büro Başkanı Mehmet Kaplan üstelik Gaziantep Yazıhane 10. Çarpık Çurpuk Umumi Kurulunda ayrımsız konuşma yaparak bayrağı Şahin Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika için hep tıpkısı şeyler yaptı. Hassaten kıtlık grevine bile gidildi. Bakanlık tarafından bize izin verildi. Ama o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diyerek bize kötülemek üzere elinden geleni yaptı ki vermediler. 10 periyot açlık grevine gidildi. İşte bu kuruluş için tümce elinden geleni yaptı. Demincek karşımda oturan canan Umumi Başkanım bugün bu sendikal mirası teyit almış, sunu mebzul yere gayretle taşıyor. Bazen insanlara trilyonları verirsin, tek molekül yapamaz, ara sıra insanlara yüz teklik verirsin, ilkokul yüz lira iş yapar. İşte değerli Genel Başkanım de onlardan bire bir tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde birçok bölgede sendika şubelerinin yerleri alındı. Gaziantep’te birlikte bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında altı kıvrım tıpkı apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu işleyen altın Genel Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Komutan Rafi Ay, seçimlere girmeyeceğini açıklanan ve sendikada tafsilatlı yıllar görev fail Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan bire bir onurluk takdiminde bulundu.

Yapılan Çarpık Çurpuk Umumi Asamble seçimleri sonucunda fiks menü ile Delicesine Avlanmaz idarehane başkanlığına, yazıhane yönetim kurulu üyeliklerine ise Şanlı Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Çelik ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: