Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor

Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor

Yüzde 55’i tamamlanan Samsun Şehir Hastanesi havadan görüntülendi

SAMSUN – Afiyet Bakanlığı’nın münezzeh kaynakları ile yapılan 900 akak kapasiteli Samsun Şehir Hastanesi hemen yükseliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin bildirme şişman esenlik yatırımlarından biri olan, Yap-İşlet-Devret modeli kullanılmayan, Samsun’un Canik ilçesine düz yazı edilen Samsun Kent Hastanesi inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 55 oranına ulaşıldı. 2020 yılında başlanan 1 milyar 69 milyon TL envestisman bedelci ve 900 yataklı Samsun Site Hastanesi inşaatı dakikasında devam ediyor.

Yapımı bittiğinde bire bir sağlık üstü haline gelecek şifahane genel otama üniteleri dışında onkoloji hastanesi, sonuç uygulayım bilimi tetkik cihazlarıyla donatılmış aynı çekirdeksel tababet merkezi, duygu huy cerrahi ve sine merkezi, kalıtım bilimi hastalıkların otama sürecinin yönetileceği genetik emraz merkezi, tenasül apotr otama merkezi, uzuv ve nesiç nakli merkezi, zül merkezi, kederli merkezi, 40 ameliyathane ve 1 melez ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

234 bin 371 metrekare yer alanı ve 68 bin 990 metrekare celse alanı olan hastanenin 2023 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.Share: