Samsunspor, Çaykur Rizespor karşısında bakir tıpkısı ser yapmak istiyor

Spor Pupa 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor’un beceri direktörü Küçümseme Bektaş, Manisa FK maçında alınan mağlubiyeti Çaykur Rizespor’u yenerek unutturmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi son taktik antrenmanı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Manisa FK karşısında on paralık ummadıkları benzeri kaybetme yaşadıklarını tamlayan Bektaş, “Çaykur Rizespor maçından 3 benek alarak bu mağlubiyeti teberru etmek ve eskimemiş aynı mebde açmak istiyoruz. Tabiatıyla taraftarımızın, camiamızın beklentisi bu. Benim tek üzüldüğüm, bu mızıka haddinden fazla farklı yerlerde olabilirdi. Gol atamadığımız, gol yollarında ateş parçası olamadığımız için maalesef bu konumdayız. Futbolcularım emniyetsiz çalışıyor. İnşallah bu maç bizim çıkışımız evet. Bu ayrıntılar sezon sonuna kadar takımı götürüp, böke yapacak. Yegâne üzüntüleri, oynadıkları oyununun karşılığını alamamak. İnşallah bereketli oynayıp 3 puanla döneriz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, kadroda şaşırtı uymazlık yapabileceğini dile getirerek, “Biliyorsunuz kim 4 haftadır esas mevkisi kanat olan forvetle oynuyoruz. Forvetin olması bizim iki kanatta üstelik güvenilmez elimizi rahatlatıyor. Zımnında forvette ve şekil mutedil sahada duruma bakarak noksan oyuncuların yerini dolduracak futbolcularımız var. Temas maçın hikayesi farklıdır. Rakip dolgunca kombinasyon olan, nazik tıpkısı camianın takımı amma tığ da büyük bir camiayız. Kim oynarsa oynasın hedefimiz 3 benek ile sahadan terk etmek.” diye konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı ekip, 11 Ilkgüz Iş haset deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik yönetmen Bektaş yönetiminde futbolcular, taktik ağırlıklı düzentileme yaptı. Antrenmana sakatlığı kâin Celil Yüksel katılmadı.

Share: