Sancaktepe’de cesedi bulunan kişinin katil zanlısının eski kız arkadaşı olduğu belirlendi

Sancaktepe’dahi ormanlık alanda tıpkısı ayvaz cesedinin bulunmasına ilgilendiren soruşturmada gözaltına alınan maktulün eski kız arkadaşı ve babası tutuklandı.

İstanbul İl Açıkgöz Komutanlığı ekipleri, Sancaktepe’üstelik ormanlık alanda elleri ve ayakları angaje kimliği belirsiz tıpkı koca cesedi bulunduğu ihbarı konusunda harekete geçti.

Mantar toplamaya giden bire bir ailenin fark ettiği cesedin S.S’ye ilgili olduğunu belirleyen ekipler, maktulün Tokat’ta zihayat ailesinin kayıp ihbarında bulunduğunu tespit etti.

Çelişkili ifadeleri şüpheliyi ele verdi

Maktulün İstanbul’da görüştüğü kişilerin ifadelerine başvuran ekipler, S.S’nin kullandığı toplumsal iletişim araçları hesapları ile Plaka Aşinalık Sistemi (PTS) üzerinden öldürülmeden esbak iletişim ve debi trafiğini da inceledi.

Yapılan çalışmaların arkası sıra 4 kişiyi gözaltına alan ekipler, S.S’nin bozuk kız arkadaşı S.Ç’nin çatışık ifadelerinden şüphelendi.

Sosyal iletişim araçları hesaplarından maktulü yıldırma ettiği belirlenen S.Ç’nin evinde esrar özellik ele geçirildi.

Cinayeti itiraf etti

Jandarmadaki ifadesinde cinayeti itiraf eden S.Ç, sakat eş arkadaşı S.S’nin ayrıldıktan bilahare kendisini erinçsiz etmeye bitmeme ettiğini, bu nedenle aralarında sâdır kavgada S.S’yi öldürdüğünü öne sürdü.

Şüpheli S.S, maktulün cesedini de babasının yardımıyla Sancaktepe’deki ormanlık alana bıraktıklarını ifade etti.

Gözaltındaki işlemleri tamamlanan ağababa ile kızı, irsal edildiği adliyede tutuklandı.

Share: