Şanlıurfa’da 30 Ağustos Galibiyet Bayramı mesajları

Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Şehremini Mehmet Canpolat ve Karaköprü Belediye Reisi Mukavim Baydilli 30 Ağustos Galebe Bayramı zımnında ayrımsız plan yayımladı.

Başkan Beyazgül, Balaban Taarruzla başlayıp balaban tıpkı zafere dönüşen 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın değer ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu kutlu günün 100. yıl dönümünde, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları almak üzere; ordumuzun kamu kahramanlarını yağmur ve minnetle eloğlu ediyorum. Tarihe kızıl harflerle yazılan bu zafer, bu vatanın evlatlarının istiklali ve istikbali uğruna vatanını, canını hiçe farzımuhal vatanını rastgele şartta koruyacağını ayrımsız kat daha cemi dünyaya göstermiştir. Gene bu mücadele ve yengi milletimize asla pranga vurulamayacağını tamlık dünyaya zar etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Haliliye Belediye Başkanı Canpolat ise 30 Ağustos’un, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde zaferle sonuçlanmış ve zaman sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizin tarihe vurduğu damganın adı olan Zafer bayramı olduğunu belirtti.

Canpolat, mesajında şunları kaydetti:

“Bundan 100 yıl geçmiş yedi düvele cebin elbet ki var olma mücadelesi verdiysek demin da takkadak kendi coğrafyamızda değil Acun arenasında kortej sahibi olduğumuzu yedi düvele göstermiş bulunuyoruz. Çokça kıymetli hemşehrilerim. Sizlerin de malumudur kim, bizler millet yerine bağlantı ve beraberlikte Kurtuluş mücadelesinde; Urfa’da, Antep’te, Maraş’ta, İzmir’bile, Aydın’da ve yurdun ciharıyek yanı sıra gösterdiğimiz savaş ile dünyaya yaşıt ergin ayrımsız milletiz. Türk milleti katiyen ve kat’a esarete dal eğmemiştir. Bu ruh ve düşüncelerle ilkin Gazi Mustafa Eksiksizlik görünmek için Başkomutanlık Yer Muharebesi’nin eksiksiz şehitlerine ve ebediyete zeki etmiş gazilerimize ve bu vatan amacıyla canını feda fail, kanını döken, ter döken tekmil ecdadımıza ‘Ruhları neşeli olsun’ diyor ve gene Zafer Bayramı’mızı kutluyorum.”

Karaköprü Şehremini Baydilli da 30 Ağustos Galebe Bayramını kutlayarak, mesajında şunlara vadi verdi:

“30 Ağustos Zaferi, herkesin bittiğini düşündüğü, kıvılcım almak üzere birbiriyle yarıştığı ayrımsız ülkenin küllerinden doğuşunun, milletin kimsenin yardımı olmadan kişi imkanları, azmi ve cesaretiyle verdiği bağımsızlık mücadelesinin sembolüdür. Bu galebe aynı zamanda milletimizin canından öte gördüğü vatan topraklarına ahali sürülmesine şartlar ne olursa olsun izsin verilmeyeceğinin tekmil dünyaya ilanıdır. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı için verilen mücadelenin kazanıldığı bu düşündürücü zaferin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları yurt özne ermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi yağmur, minnettarlık ve şükranla anıyorum.”

Share: