Şanlıurfa’da gözünde dışa kayma olan pestil ameliyatla sağlığına kavuştu

Şanlıurfa Harran Üniversitesi (HRÜ) Hastanesi’nde gözünde dışa kayma olan kişi ameliyatla sağlığına kavuştu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, sağlıklı gözünde dışa kayma rahatsızlığı mevcut Yakup Nasip, HRÜ Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Hekim Öğretim Üyesi Lokman Balyen vasıtasıyla araştırı edildi..

Yıldız, yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hekim Akademisyen Lokman Balyen, ameliyatın haddinden fazla başarılı geçtiğini ve hastanın güdük sürede sağlığına kavuştuğunu belirtti.

Hastanın elan önceki kâh hastanelerde operasyon geçirdiği dile getiren Balyen, “Şaşılık ve Nistagmus dolayısıyla polikliniğimize başvuran birlik hastalarımızı sorunsuz tıpkı şekilde tedavi ve işler ediyoruz. Hastanın şaşılık nedeniyle elan evvel operasyon geçirmiş olması hem üstelik hastanın duane sendromu olması sebebiyle haddinden fazla ağırlık tıpkısı vaka idi. Hastanemizin imkan ve kaynakları ile hastamızı sorunsuz tıpkısı şekilde ameliyata aldık ve operasyon ettik. Faaliyetler sonrası seçkin iki gözü üstelik paralel ve dört dörtlük ayrımsız vaziyete geldi. Hastamızın göz kaymasından ortalık psikolojisi üstelik düzeldi. Daha Çok aynalara bakıp insanların arasına rahatlıkla çıkabilecek.” ifadelerini kullandı.

HRÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Güzelçiçek ise bölgede bir nice merkezde yapılamayan operasyonların hastanelerinde gerçekleştirildiğini kaydetti.

Share: