ŞEHİRDER cirit şampiyonlarını unutmadı

ŞEHİRDER Başkanı Mustafa Hayırlı umumi heyet üyeleri Aytekin Korkmaz ve İsa Pilgir ile bu arada Şengel Atlı Spor Kulübüne kutlama ziyaretinde bulundu.

Kayseri’bile yapılan Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası Finalinde Çeltek 1 Ilkgüz Süvari Spor’u yenik ederek Türkiye şampiyonu olan Şengel Süvari Cirit Spor Kulübü Başkanı Ulu Aksakallı’ya Başkan Hayır eliyle onurluk arz edildi.

Ziyarette konuşan Hayır şunları belirtti: “Kaşgarlı Mahmut’un Divanu Lügati’t-Türk’te belirttiği kadar “Beygir Türk’ün kanadıdır” Beygir zaman süresince Türklere yoldaşlık etmiş asaletli aynı hayvandır. Bu nedenle tarihimize hizmet etmiş bu kökten sürme yoldaşa gönüllerinde vadi vermiş, onunla entegre siz altın sporcularımız ve kulüp yöneticilerimize özden teşekkür ediyorum. Antrparantez Erzurum hesabına kazanılan bu faik başarıyı ŞEHİRDER namına büyük bir mutlulukla karşılamış olup bunun amacıyla üstelik beherglas sporcumuzu ayrı ayrı tebrik ediyorum.”

Şengel Atlı Spor Kulübü Başkanı Şanlı Aksakallı ise turnuvaya çok bitli çalıştıklarını atlarının ve sporcularının bu turnuvaya çokça çalışma verdiğini turnuva sürecinde desteklerini esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen’e, Aziziye Şehremini Muhammet Cevdet Orhan’a, Yakutiye Belediye Reisi Mahmut Uçar’a teşekkür ederek, Uray Başkanlarımıza Erzurum’a kupayı getireceğimize küçümseme vermiştik, başardık çok mutluyuz Şampiyonluğumuz Erzurum’a körpe olsun” diye niteleyerek ŞEHİRDER yoluyla kulüplerine yapılan bu tebrik ziyareti üzere Mustafa Hayırlı ve yönetimine teşekkür etti. – ERZURUM

Share: