Şehit Astsubay Okan Meteöz, sonuç yolculuğuna uğurlandı (2)

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde martir olan Çekicilik Savunma Astsubayı Mümessil Çavuş Okan Meteöz’ün cenazesi, memleketi Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesinde toprağa verildi.

Meteöz’ün naaşı, ailesinin Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evinin uğrunda helallik alınmasının ardından cenaze merasimi üzere Hacıhamzalı Mahallesi’ndeki Martir Ömer Kara İlkokulu’nun bahçesine götürüldü.

Buradaki törene katılan Milli Savunma Icra Vekili Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu ve Sazak Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan, şehidin annesi Ayfer, babası Bülent ve eşi Büşra Meteöz ile yakınlarına başsağlığı diledi.

İl Müftüsü Işıklı Yığman’ın kıldırdığı cenaze namazının peşi sıra Meteöz’ün naaşı, mahalledeki mezarlığa defnedildi.

Törene şehidin yakınlarının beraberinde Bahir Kuvvetleri Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Ara, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Arslan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce önceden yerleştirilen umum yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu yaralanan Gelgel Defans Astsubayı Mümessil Çavuş Okan Meteöz, atıf edildiği hastanede geri martir olmuştu.

Share: