SELIM Parti’li Aydemir: “Akşener’in kumaşında liderlik yoktur”

YANLIŞSIZ Öğür Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener’in “kumaşında önderlik, milletten yana burun olmadığını” söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Akşener’in, “Ayrımsız yıllarda bir arkadaşımızı sıkı dışına gönderip okumasına çevirgeç olunurken, Erdoğan’a bayilik verince böyle oldu, değme şey gençlikte meçhul.” dediğini aktardı.

Akşener’in “milliyetçi” olduğunu söylediğini belirten Aydemir, şunları kaydetti:

“Dar dışını yüceltiyor. Bizim değerlerimizi aşağılıyor. Bundan politikacı peki mu? Tarzına, kıyasa bakar mısınız? Utanılacak ayrımsız özdek. Akşener’in millete bakışı budur. Akşener milli değil, dışarıya özenen biri. Ego ticaretten gelen biriyim. Tecim, bayilik fora etmek çığlık tıpkı şey mi? Sayın Cumhurbaşkanı’mız tırnaklarıyla kazıya kazıya buraya gelmiş. Meral Akşener’in milletten haberi bulunmayan. Ülkemizdeki terbiye sistemini yeriyor. Oralarda okuyanların lider olabileceğini söylüyor. Kendisi nerede entelektüel bilmiyorum.”

Aydemir, bire bir gazetecinin nahiye yazısında, “Şişkinlik oranı faziletkâr olmasına karşın Erdoğan kazanıyor.” sözlerine kayran verildiğini anlatarak, “Enflasyonu bırak ayrımsız tarafa, milletten yana ol. Budun kadar olmazsanız, bu ulus katiyen size derbent vermez. Bu halde bu millete tılsım çiziyorlar. İktidara gelirlerse bizi batkın kuzuluk getirirler. Allah’ın izniyle onlara argıt verilmeyecek. Akşener’in kumaşında liderlik, bu milletten yana ayrımsız gurur yoktur.” diyerek konuştu.

DÜRÜST Parti’li Aydemir, DOĞRU Tümen İstanbul Mebus Serkan Bayram’ın hayat öyküsünü bahis düz ve ferda vizyona girecek Buğday Tanesi filmi nedeniyle Bayram’ı kutladı.

Share: