SELIM Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına reaksiyon

DÜRÜST Fırka Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya’nın sözlerine ilgilendiren, “Kıbrıs’ta balkon bire bir sözde Türk milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ çokça fatura ödedik. Kimseye üstelik böyle berbat yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki bir otelde “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin çabucak 2023’e akıllıca girdiğini, bilcümle bu arada sahada olduklarını söyledi.

AK Tümen’nin milletin içinden sâdır, ulus aracılığıyla kurulan ve milletle alay malay ülkeyi idare fail tıpkı fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “SELIM Tümen, 12 milyon üyesi ile dünyanın sunu iri sivil topluluk kuruluşudur. DÜRÜST Fırka, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana hele madun dirimlik grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri basamak aldık, bunlarla ilgili seçim hazırlanacak. Yakın zamanda TBMM’de yasalar müstacelen çıkarılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete de yılbaşında ikinci dönemdeki enflasyon farklarını de arttırma ederek beklenenin üstünde bire bir nicelik açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde bire bir bütçe hazırlığı yaptıklarına işaret ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz yerine da arz nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bütün dünyanın gözünün üstünde bulunduğu benzeri devlet olduğuna dikkati calip Demiröz, şöyle konuştu:

“Tıpkısı tarafta Güneydoğu, tıpkısı tarafta Mutedil Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği şüphesiz yapılış ettiğine tanık oldum. Savaşım bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bütün dalavere ve aldatmayla bu ayla getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek bire bir derdi yok. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diyerek tıpkısı problemi var. PKK’yı kuran bile muhtemelen, DEAŞ’ı kuran üstelik galiba, şu anda onlara zırh veren de muhtemelen. Birini alıyor, birini veriyor. Bilcümle amaçları Türkiye’yi tıpkısı sarmala almak. Yunanistan’ı, İstanbul kadar benzeri ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 milyar avro borcu olan ve kendi zor maaşını ödeyemeyen bire bir büyüklük. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. On Paralık güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’de güçlü insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri geçişsiz. Yunanistan dahi Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta intişar bir neymiş Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye üstelik böyle kötümser yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DÜRÜST Parti Trabzon Milletvekili Ilkbahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, henüz sonra Çorum Belediyesini müzakere etti, milletvekilleri da ilçelerde programlara katıldı.

Share: