SELIM Partili Karaaslan, Eskişehir’de sivil topluluk kuruluşu temsilcileriyle buluştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Zaman biz şurası rahatlıkla ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, bundan sonra iddiası çokça henüz iri olan benzeri ülkeyiz. Dolayısıyla ‘bu iddianın büyüklüğü nereden geçer’ diye niteleyerek baktığımızda elbette karşılık şehirlerimiz.” dedi.

“2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programı kapsamında kente gelen Karaaslan, beraberindeki DÜRÜST Öğür Eskişehir Saylav Nabi Orion, AK Öğür Eskişehir İl Başkanı Zihni Faal ve farklı ilgililer ile Eskişehir Organize Endüstri Bölgesindeki ayrımsız fabrikayı gezdi.

Karaaslan ve beraberindekiler, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde esnafı müzakere edip, tıpkısı kafede gençlerle konuşma gerçekleştirdi. Elan sonra YANLIŞSIZ Öğür İl Kadın Kolları üyelerinin açtığı standı mülakat fail Karaaslan, partililerle foto çektirdi.

“Türkiye ile ilişkin kurduğumuz haddinden fazla balaban tıpkısı hayalet ve gaye var”

Kentteki aynı otelde Eskişehir’deki sivil sosyete kuruluşu temsilcileriyle tıpkısı araya gelen Karaaslan, burada yaptığı konuşmada, 2023 yılını çokça önemsediklerinin altını çizdi.

Karaaslan, 2023’ü Türkiye’nin ikinci aynı kullanılmamış çağ yürüyüşünün başladığı eşik olarak dahi tanımladıklarını tabir ederek şöyle konuştu:

“2023’ü çok önemsiyoruz. Zira biliyoruz ki zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin mevrut olduğu nokta ve ülkemizin gücü, ülkemizin kabiliyetleri, ülkemizin bütün bu alanlardaki büyümesi hoppadak ülkemiz amacıyla zaruri değil. Geçmiş New York’ta gördük. Esbak bölüm Şanghay Zirvesi’nde gördük. Onun öncesinde Balkanlar’bile, Rusya- Ukrayna Savaşı’nda gördük ve sâdır o ki elan de görmeye bitmeme edeceğimiz gelişmelerle alay malay artık Türkiye’nin henüz kıvrak ve daha büyük ayrımsız mutluluk olmasının insanlığın huzuru, barışı ve refahı için çok balaban bir değeri var. Zaman tığ şurası ferah ferah ve özgüvenle söyleyebiliyoruz, imdi iddiası çokça elan büyük olan bire bir ülkeyiz. Dolayısıyla ‘bu iddianın büyüklüğü nereden geçer’ diyerek baktığımızda bittabi cevap şehirlerimiz. Şehirlerimiz ne kadar işlek olursa bu korkulu ülkemize yansıyacaktır. Şehri kıpırdak kılan de o şehrin insanlarıdır. Bunu üstelik biliyoruz.”

AK Fırka’nin fütuhat kazanmaya alışkın, temas girdiği seçimden başarıyla eski ayrımsız tümen olduğunu söyleyen Karaaslan, “Önümüzde dediğim gibi çabucak ittifakımızla ve partimizle ilgilendiren değil, Türkiye ile ait kurduğumuz çok büyük benzeri manzara ve hedef var, ona duyulmak için çabalıyoruz.” diyerek konuştu.

SELIM Parti Eskişehir İl Başkanı Canlı dahi partisinin 2023’e giderken sivil topluluk örgütlerinin görüşlerini haddinden fazla önemsediğini belirterek, istişare kültürüne önem verdiklerini vurguladı.

Toplantıya, YANLIŞSIZ Fırka Eskişehir Mebus Nabi Orion, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bulunmaz Küpeli, Eskişehir Uran Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, BBP MKYK üyeleri Ahmet Namık Aksungur ve Ahmet Ulupınar, BBP Eskişehir İl Başkanı Sağ Acabay ile farklı ilgililer katıldı.Share: