SELIM Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Dirimlik Musannif, “Yıldırı örgütünün hele 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’üstelik etnik üs vurgusu yapmak vasıtasıyla hareketinin temelini yapılanma söylemek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile kadir tıpkısı saflık yaptık.” dedi.

Kalem, beraberinde SELIM Parti’li 17 mebus ve MKYK üyeleriyle DOĞRU Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında planlı programda konuşan Yazıcı, DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde kavim olduğunu söyledi.

Program kapsamında cümle ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Edip, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin büyük ve önemli tıpkı konumda bulunduğunu dile getiren Kalem Erbabı, YANLIŞSIZ Fırka siyasetinin eksiksiz olduğunu anlattı.

Kalem, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı eş vatanımızdır. Bu vatan toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı rastgele bireyin çıngı kadar behre ve hakkı vardır. Dolayısıyla vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan namına kapsayıcı yerine bakıyoruz. Hizmet götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar ortada banko alt bölüm yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Parti kendisine millete gitmek, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan yok etmek, hanay standartlarını yükseltmek üzere çalıştıklarını anlatan Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, siyasal alanda üstelik tıpkısı arılık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, yöntem kurumuna musallat olmuş vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Elbette ki Türkiye’bile müstacelen birden her 10 yılda tıpkısı taayyün fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi da eren milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabahleyin olmadan karşıcı tıpkı milletiz. Devlete musallat olmuş vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazı insanların giyim tarzı şu ya bile bu münazaayla ya üstelik günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri birlikte iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa uğrunda kıymet olduğunu, her vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan kıymet şekilde yararlanma hakkına eş olduğunu kaydeden Muharrir, DÜRÜST Parti kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Kalem Erbabı, şöyle devam etti:

“Terör örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’üstelik budunsal cins vurgusu açmak suretiyle hareketinin temelini oluşum demek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda üstelik çelimli bir katışıksızlık yaptık. Bugün yıldırı örgütü Türkiye’bile icrai faaliyette bulunan tıpkısı siyasi parti üzerinde tıpkı anlamda vesayetçi aynı ağırlık vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin belli sorunlarının aşılması konusunda kadir benzeri bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’üstelik kıvrak insanlarımız bilcümle gelişigüzel o alanları ekonomik bir biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini angajman ve bütünlüğümüzü hangi kadar bulunmaz, dirimlik derecede makro olduğunu gitmek kanalıyla adımlarımızı alaşağı etmek hepimiz amacıyla yararlı ve zaruridir.”

Demokrasinin sunma koca aracının siyasi partiler, siyasetin bile genişlik koca takdir zamanının seçimler olduğunu dile getiren Kalem Erbabı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine aceleci aynı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda oylumlu olduğunu kaydeden Kalem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından sonradan milletimizin sunu nadir kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının sonuç seçimidir 2023. Tekrar 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının üstelik önceki seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması bakımından de harika ve tam kadrolara görev isnat etmek mukteza. 2023 seçimlerine akıllıca giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda de milletimizin karşısına çıkacak yer kuvvetli DOĞRU Fırka ve Halk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin şişman tıpkısı devlet olduğunu, bildirme şişman zenginliklerinin el birliği olduğunu tamlayan Müellif, Türkiye’nin hiçbir sorununu husus arkasına bırakmadıklarını, halının dibine metrukiyet etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Avlu pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu azılı bela ile mücadele ika konusunda tıpkı taraftan zaruri önlemler alınıyor tıpkı taraftan dahi para şişkinliği nedeniyle satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar ilave yardım temin etmek suretiyle takviye ediyoruz. İki kademeli tıpkı mücadelemiz var.”

Muharrir, tıpkı gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel tıpkısı af evet üstelik infaz düzenlemesiyle ilişik düzentileme var mı?” sorusunu “Ayrımsız af veya uygulama düzenlemesi söz konusu değil, açık.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın’ın da müracaat yaptığı programa, DOĞRU Öğür Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Şarap, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Harabelik, Şırnak Saylav Rızgin Bağlantı, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, SELIM Öğür MKYK üyeleri Alaattin Bembeyaz, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Pek Külünk, Burhan Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri muhtelif ziyaretlerde olmak üzere kentin 17 ilçesine hareket etti.Share: