Sendikalardan GMİS’e taziye ziyareti

Salt Eroin-İş, Adalet-İş ve Petrol İş temsilcileri GMİS’e taziyet ziyareti gerçekleştirdi.

Münezzeh Eroin-İş Umumi Başkanı Fahrettin Kütükçü ve Adalet-İş Konfederasyonu Zonguldak İl Başkanı Nihat Oruç, Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) taziyet ziyaretinde bulundu.

Münezzeh Eroin-İş Umumi Başkanı Fahrettin Kütükçü ve Adalet-İş Konfederasyonu Zonguldak İl Başkanı Nihat Oruç, GMİS’i ziyaret ederek Umumi Başbuğ Melik Yeşil ile görüştü. Ziyarette, Genel Başbuğ Yardımcısı İsa Mutlu, Umumi Kâtip Ertan Kaya, Umumi Örgütleme ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu.

Kütükçü ve Oruç, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Alım Müdürlüğü’nde meydana mevrut grizu faciasında yaşamını yitiren 41 maden işçisi amacıyla Genel Komutan Yeşil ve yöneticilerine taziyelerini iletti.

Öte yandan Petrol-İş Düzce Bölüm Başkanı Mehabetli Işık, Komutan Yardımcısı Mustafa Emel, Finansal İşler Komutan Yardımcısı Fırat Ay, GMİS’i konuşma ederek Umumi Komutan Melik Yeşil ile görüştü.

Işık ve ofis yöneticileri, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’nde meydana gelen grizu faciasında yaşamını yitiren 41 beyaz zehir işçisi amacıyla Genel Başbuğ Yeşil ve yöneticilerine taziyelerini iletti. – ZONGULDAK

Share: