Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akın etti

ELAZIĞ Elazığ’bile sıcaklıkların zaman normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu birlikte vesile alim vatandaşlar, Barış Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları zaman normallerinin üstünde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve ferahlamak isteyen vatandaşlar ise hafta sonunu birlikte fırsat düşünülerek Sulh Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akın etti. Alelhusus Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman ilkin almak için belde illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları zımnında Hazar Gölü’nü yeğleme ediyor. İki ada ve hafi kenti mevcut Barış Gölü çevresi, otelgarni, dinlenme kampı oba alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Iye sahillerini aratmayan Sulh Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, deniz bisikleti, mıntıka turu üzere imkanlar bile sağlanıyor.

Havanın ısıdam olduğunu tamlayan Emrullah Kıpırdak, ” Diyarbakır’dan buraya serinlemek üzere geliyoruz. Sivrice adamakıllı tıpkısı düz. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar için farklılık oluyor. Yavaş havalarda buranın havası bize haddinden fazla mebzul geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Gelgel ve Sivrice çok pir. Bu yıl sıcak gidiyor. Gölde serinliyor ve fena hâlde kânunuevvel geçiriyoruz. Millet Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya gitmek namına burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Kıymetli Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili fırsat bilerek buraya geldik. Gelgel ısıdam. Kesim anlımda üstelik Elazığ sıcak bire bir şehrimiz. Bizde genişlemek anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: