“Simitçi Erkan”dan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı

Kocaeli’dahi simit satarak geçimini sağlayıcı Erkan Ayhan, Diyarbakır ve Mardin’bile gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına başmak yardımı yaptı.

Daha önceki bir nice müzaheret kampanyası düzenleyen ve “Simitçi Erkan” adına maruf Ayhan, sattığı simitlerden elde ettiği ateşçi ve hayırseverlerden topladığı bağışlarla Diyarbakır ve Mardin’deki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına 850 çift pabuç desteği sundu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Kızıltepe ilçesinde rustik mahallelerde sunduğu bindi ile çocukların yüzünü güldüren Ayhan, kestirmece 1500 çift ayakkabıyı elan gerekseme sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor.

Ayhan, gazetecilere, dağa kaçırılan çocukları üzere HDP devlet binası uğrunda yurt eylemi işleyen Diyarbakır annelerine gerçekleştirdiği ziyaretin arkası sıra bölgede yardım çalışmalarına başladığını söyledi.

Hayırseverlerin dahi destekleriyle yaptığı yardımlarla yüzlerce çocuğun yüzünü güldürdüğünü tamlayan Ayhan, “Kazandığım paranın balaban bölümünü yetim, sahipsiz ve ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşıyorum. Mufassal süredir Suriye’nin temel köylerindeydim, yardım çalışması yapıyordum. 1,5 kamer evvel Kocaeli’ye döndüm. Bu posta bile sattığım düğürcük paralarıyla Güneydoğu’da okula revan ayrıntılar üzere onlarca koşa ayakkabı aldım. Hayırseverlerden gelen yardımlarla yüzlerce ayakkabımız oldu. Bu sayede yüzlerin gülmesine anahtar olduk. Yardım sunanlardan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: