Sinop’ta çocukların judo etme hayali polisin desteğiyle asıl oldu

Sinop’ta İl Inanma Müdürlüğünce hayata geçirilen proje kapsamında kentte sportif faaliyetlere iltihak imkanı sıfır 20 çocuk için judo kursu açıldı.

İl Itimat Müdürlüğü Sosyete Destekli Polislik Idarehane Müdürlüğünce Bala ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı çerçevesinde “Kuzeyin İncileri Projesi” kapsamında 20 yavru üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünün katkılarıyla spor yapabilmeleri üzere judo kursu düzenlendi.

İl Itimat Müdürü Tarıkhan Çetiner, Atatürk Spor Salonu’nda planlı programda, devletin kül imkanlarıyla lisanslı sporcular yetiştirilmesine bindi olacaklarını söyledi.

Devletin birlik kurumlarının çocukların beraberinde olduğunu vurgulayan Çetiner, “Bu işbirliğiyle inşallah bundan sonra üstelik yine çocuklarımızın, gençlerimizin yararına çabalarımız devam edecek. Bu çocuklarımıza judo eğitimi verdireceğiz ve hepsi birer sportmen olacak. Velilerimize birlikte verdikleri katkıdan çevre teşekkür ediyorum. Onların bizle yaptıkları aksiyon birliğiyle çocuklarımız inşallah gelecekte birer lisanslı sportmen olacak.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra çocuklara judo kıyafetleri verildi. Füru, daha sonradan kıyafetlerini giyerek katılımcılara gösteri sundu.

???????

???????

Share: