Sinop’ta limanda demirleyen balıkçılar 6 köpeği ölmüş buldu

Sinop’ta limanda demirleyen balıkçılar 6 köpeği ölmüş buldu

SİNOP – Sinop’un Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’na demir atan balıkçılar, 6 köpeği durgun halde buldu. Limanlara demirleyen balıkçılar yetkililerden arkalama istedi.

Sinop’un Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’na çıpa atan balıkçılar, limanda gezdikleri tam 6 köpeği gevşek vaziyette buldu. Türkeli’ye ilişkin Helaldı Limanı’nda bulunan değişik köpeklerin da bakımsızlıktan cavlamak üzere olduğunu tabir etti.

Ayancık limanına demirleyen balıkçı Serbülent Öksüz, Ayancık İstifan Limanı’nda 6 köpeği geberik halde bulduklarını, gayrı köpeklerin da açlıktan ve hastalıktan cavlamak üzere olduğunu belirtti. Garip, Sinop İstifan Limanındayız, kısaca 10 gündür buradayız. Bakıyoruz elimizden geldiği kadar amma 10 gündür yavrular ölüyor. Buna engelleme edilmesi gerekiyor, bir kısmı da pestil. İlgili birimlerden yardım temenni ediyoruz köpeklerle ilişkin. Burada 6 modül çocuk öldü, efsus hata” diye niteleyerek konuştu.

Ayancık Belediye Reisi Hayrettin Kayaç, hayvansever bir uray olduklarını ve durumun kendilerine bildirilmesi üzerine engelleme ettiklerini söyledi. Ayancık İstifan Limanı’ndaki köpeklerin bakıma alındığı kaydedildi.

Share: