Sinop’ta yurtlara başvuran cümle öğrencilere barınma imkanı sağlanıyor

Sinop’ta yurtlara başvuran tekmil öğrencilere tahaffuz imkanı sağlanıyor

SİNOP Sinop ve ilçelerindeki Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu’na kapalı mektepli yurtları, gelen başvuruların tamamını yanıtsız bırakmıyor. Kontenjan kalmayan yurtlar için ise mülhak bina tahsis edilerek öğrencilerin barınması sağlandı.

Sinop’ta üniversite okuyan ve yurtta kalmayı tercih fail öğrenciler, nesir edilen gündeş KYK yurtlarında barınıyor. Bu yılın önceki fazında 2 bin 500’e mail öğrencinin yerleştiği yurtlarda doluluk oranı rekor seviyede bulunurken, sağlanan ekleme yurtlarla başvuran parçalanmamış öğrencilerin barınması sağlanıyor. Sinop Cahillik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, geçmiş yıllardan beri yurtta artan öğrencilerin yanında bu yılın önce ahit mahdut başvurularında dahi 2 bin 500’e mail öğrencinin yurtlara yerleştirildiği ve doluluk oranında rekor seviyeye ulaşıldığını kaydetti. Kalyon, “Bu sene bize okul başlamadan geçmiş hafta bilcümle öğrencilerimiz yurt taleplerini sistemden başvurdular ve biz başvuran bilcümle öğrencilerimizi yurtlarımızda barındırıyoruz. Emin aynı ortamda yurtlarımızdan okullarına gidiyorlar. Türkeli ilçemizde ilk defa katma tıpkı kız yurdu, Ayancık’ta ise yıpranmamış benzeri blok mahdut açtık” diyerek konuştu.

Başlayacak olan ikinci dönemde ise gerekseme mahsus bölgelerde yeni blok elverişsiz oluşturularak ati kullanılmamış başvurulara yanıt vereceklerini belirten Kalyon, “İnşallah ikinci dönemde dahi Gerze’dahi eskimemiş bire bir mahdut açıp öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. Bu yıl tek öğrencimizi dışarıda bırakmadık. Başvuran tüm öğrenciler yurtlarımızda barınabiliyorlar” dedi.

Share: